2. - Германия
  3. Домовчийски игра 5 минути при 2:1 за Херта над Айнтрахт

Домовчийски игра 5 минути при 2:1 за Херта над Айнтрахт

Българският нападател Валери Домовчийски игра цял мач при успеха на неговия Херта над Айнтрахт (Франкфурт) с 1:0 в мач от 18-ия кръг на немската Бундеслига. Срещата се игра на "Олимпиащадион" в Берлин.

Домакините напълно заслужено стигнаха до победата, като трябва да се отбележи и традиционно добрата игра на Марко Пантелич, който бе спряган за гонене през зимата. В крайна сметка той се е оправил с ръководството на тима и излезе титуляр, като отбеляза и двата гола за берлинчани.

В 17-ата минита Марко със силен удар направи резултата 1:0 за Херта, като след това попадение домакините продължиха да натискат. В 50-ата минута сърбинът получи пас от Сисеру и с премерен и точен удар покачи преднината на отбора си на 2:0.

Гостите все пак се осъзнаха бързо и се върнаха мача, когато в 53-ата минута Колер получи пас от Фенин и в от близо разстояние намали на 2:1. В крайна сметка домакините удържаха преднината си и стигнаха до крайния успех.

След този мач Херта е на 2-ра позиция в класирането с актив от 36 точки, докато Айнтрахт е на 13-та позиция с 19 точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)