2. - Германия
  3. Дортмунд и Хофенхайм не си вкараха гол след 31 точни удара

Дортмунд и Хофенхайм не си вкараха гол след 31 точни удара

Дербито на 22-я кръг в немската Бундеслига не излъчи победител. 79 хиляди зрители на Сигнал Идуна Парк останаха разочаровани от представлението, което изнесоха играчите на Борусия Дортмунд срещу амбициозния Хофенхайм.

Срещата не блестеше с особени игрови достойнства, като основни елементи в подхода на двата състава представляваха физически ориентираните прийоми. За сметка на това положенията пред двете врати бяха повече от достатъчни

Реферът Херберт Фандел доста често бе принуждаван да посяга към жълтите картони, които наброяваха общо седем. Един от тях резултира и в червен.

22-ата актьори се оттеглиха за заслужена почивка след първите 45 минути. По доброто начало за домакините не доведе до гол, което позволи на Хофенхайм да изравни играта и, както се оказа в крайна сметка да приеме инициативата. Предимството в точните удари говореше повече от гръмко в полза на това твърдение, тъй като гостите достигнаха до двойно повече положения – 6:11.

Играта не се измени особено и след почивката. Преломен момент в мача се оказа 77-ата минута, когато терена трябваше принудително да напуснат Тобиас Вайс и Себастиан Кел.

Вайс извърши грубо нарушение срещу противников играч, за което получи директен червен картон, докато Себастиан Кел допусна грешка при реакцията си спрямо действията на Вайс. Херберт Фандел не се поколеба и показа втори жълт картон на полузащитника.

В крайна сметка Борусия имаше за какво да съжалява, тъй като те успяха да обърнат играта в своя полза, но 18-те изстрела по посока на Даниел Хаас не дадоха резултат. Нулевото равенство не позволи на Хофенхайм да излезе начело в Бундеслигата, докато Борусия запази статута си на „царя на равенствата” с цели 12 досега в сезона.
Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)