2. - Германия
  3. Дортмунд изненада Хофе като гост – 2:1

Дортмунд изненада Хофе като гост – 2:1

Отборът на Борусия Дортмунд постигна изненадваща победа с 2:1 при гостуването си на Хофенхайм от 14-ия кръг на немската първа Бундеслига и по този начин прекъсна отличната серия на Хофе напоследък. Домакините завършиха мача с човек по-малко, а в състава на гостите го нямаше българският национал Димитър Рангелов, който както е известно, е контузен до края на 2009 година. Любопитен бе и фактът, че феновете на Дортмунд издигнаха транспарант, с който протестираха срещу собственика на Хофе Дитмар Хоп.

Полякът Якуб Бласжиковски даде аванс на Дортмунд още във втората минута на мача, след като се възползва от отличен пас на Лукас Бариос при една смъртоносна контраатака и отблизо не сгреши за 0:1, като при този резултат завърши и първото полувреме.

Демба Ба изравни за Хофенхайм в началото на втората част, след като засече с глава центриране на Карлос Едуардо от ъглов удар. Срещата вървеше към равенство, но 10 минути преди края на мача Йосип Симунич от състава на Хофенхайм събори Бариос в наказателното поле, а Нури Сахин бе точен от бялата точка за крайното 1:2. Минута по-късно пък Майкосуел от състава на домакините получи директен червен картон за грубо нарушение и така утежни още повече задачата на своя тим да стигне до равенството в оставащите минути.

Така с тази победа Дортмунд вече има 21 точки и заема 9-ото място в класирането, докато Хофе е 5-и с 23 точки.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)