2. - Германия
  3. Дортмунд удари Айнтрахт на „Комерсбанк Арена” – 2:0

Дортмунд удари Айнтрахт на „Комерсбанк Арена” – 2:0

Отборът на Борусия Дортмунд успя да победи тима на Айнтрахт с 2:0 в пореден мач от 30-ия кръг на германската Бундеслига и по този начин увеличи шансовете си за участие в евротурнирите през следващия сезон. Срещата се игра на „Комерсбанк Арена”, а головете паднаха след 80-ата минута на срещата.

Срещата започна нервно като играчите на двата отбора извършваха множество нарушения в средата на терена. Все пак гостите имаха териториално предимство, но пропуски направи Нелсон Валдес, а за домакините с такива се отличиха Мадавикия и Майер. Все пак първата част не предложи кой знае колко чисти голови ситуации и почивката дойде при нулево равенство.

Втората част също започна нервно, но играчите на Дортмунд бяха твърдо решени да стигнат до така важната за тях победа. Така дойде 80-ата минута, когато Мохамед Зидан стреля с левия крак от около петнадесет метра и прати топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Прол. След това попадение устремът на гостите продължи и в 84-ата минута Белаид от домакините си отбеляза злощастен автогол, оформяйки крайното 2:0 за Дортмунд.

С тази победа гостите от Дортмунд се изкачиха на 6-о място във временното класиране като имат актив от 52 точки. Домакините от Айнтрахт останаха на 12-а позиция с 32 точки, на шест от зоната на изпадащите.