2. - Германия
  3. Германия се класира за полуфиналите на Евро 2012

Германия се класира за полуфиналите на Евро 2012

Европейският вицешампион Германия се класира за полуфиналите на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, след като победи с 1:0 Исландия в словенската столица Любляна

Европейският вицешампион Германия се класира за полуфиналите на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, след като победи с 1:0 Исландия в словенската столица Любляна. Единственото попадение падна още в 20-та минута на мача, а негов автор беше Марк Щендера. 16-годишният халф на спечелилия промоция в елита на германското първенство Айнтрахт Франкфурт беше точен в едва втория си мач за националния тим, като това беше и негов първи като титуляр. В първия мач на турнира Щендера се появи в игра като резерва, а Германия спечели с 1:0 срещу отбора на Грузия.

Бундестимът оглави класирането на група "А" с шест точки и се класира за полуфиналите на турнира. Миналата година Германия загуби с 2:5 финала срещу отбора на Холандия, който е първи в група "В". Белгия успя да удържи "лалетата" до равенство 0:0, с което Холандия и Полша се изравниха на първото място с по четири точки. Поляците завършиха 1:1 срещу домакините от Словения, въпреки че поведоха в резултата. Точен за 1:0 беше Венсан Рабиега, който играе за Херта Берлин, а за словенците изравни Биан Пол Шауперл от Марибор. Европейското първенство за юноши до 17 години, на което България ще бъде домакин през 2015 година, продължава в четвъртък, 10 май, с мачове от двете предварителни групи.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)