2. - Германия
  3. Гладбах удари Майнц 05 с 2:0

Гладбах удари Майнц 05 с 2:0

Борусия Мьонхенгладбах спечели първата среща от програмата на четвъртия кръг в немската Бунделига. Победата с 2:0 бе записана срещу гостуващия тим на Макнц 05. Това е втора победа за Гладбах срещу този съперник в рамките на общо 7 мача помежду им.

За спечелването на трите точки се погрижиха Раул Бобадила в 29-ата минута. Десетката на Гладбах получи далечен пас в наказателното поле на Майнц, пребори се с опеката на Петер Ван дер Хейден и Хайнц Мюлер и се разписа от около шест метра.

Второто попадение падна в заключителните минути на мача. В 84-ата точен за 2:0 бе Марко Ройс след чудесна солова акция, която той започна в средата на терена. Младият германец напредна бързо през половината на съперинка, остави четирима от бранителите на гостите зад себе си и стреля точно от около 14 метра.

В крайна сметка победата за тима на Михаел Фронцек бе заслужена. През голяма част от 90-те минути домакините на "Борусия парк" надиграха съперника си и се поздравиха с трите точки.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)