2. - Германия
  3. Хамбургер удари Хановер и остана в борбата за титлат

Хамбургер удари Хановер и остана в борбата за титлат

Отборът на Хамбургер постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Хановер в среща от 28-ия кръг на немската първа Бундеслига. Възпитаниците на Мартин Йол спечелиха ценни три точки, които ги оставиха в борбата за „сребърната салатиера”.

Още в 1-ата минута Младен Петрич изведе домакините напред в резултата с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. Цяло първо полувреме Хамбургер атакуваше, но не успя да стигне до второ попадение, като с пропуски се отличиха Петрич, Олич и Кребс.

Домакините продължиха да бъдат по-активният тим и през втората част, и логично стигнаха до нов гол в 52-ата минута. Хосе Пауло Гереро се озова на чиста позиция в наказателното поле на Хановер и с хубав удар с десния крак матира стража на гостите за втори път – 2:0. Хамбургер продължи да атакува, но отново Петрич и Олич нямаха късмет пред гола. Стигна се обаче до 70-ата минута на мача, когато гостите получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Ги Демел в наказателното поле. Микаел Форсел реализира от бялата точка и върна своя отбор в мача, но силите на Хановер не стигнаха за нещо повече от почетна загуба и резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Хамбургер се изкачи на трето място с актив от 54 точки, 3 зад лидера Волфсбург и с равен брой с втория Байерн. Хановер пък остана на 13-а позиция с 29 точки в актива си.

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)