2. - Германия
  3. Хановер с първа победа в Германия, Щайнер изпуска дузпа и бележи два гола

Хановер с първа победа в Германия, Щайнер изпуска дузпа и бележи два гола

Опашкарят Кьолн не успя да вземе връх над амбициозния отбор на Айнтрахт - 0:0

Новакът в Бундеслигата Нюрнберг записа втора загуба от началото на сезона. В третия кръг на немското първенство Хановер от своя страна постигна първата си победа в новото издание на лигата. Трите точки за победата с 2:0 като гост бяха подсигурени от два гола на чешкият нападател и голям любимец на публиката в Хановер Жири Щайнер.

Първото си попадение той отбеляза в 15-ата минута, след  като засече отличен пас на Дидие Я Конан и матира противниковия страж Рафаел Шефер.

Непосредствено след подновяване на играта в 52-ата минута играчът на мача Щайнер си извоюва правото да изпълни наказателен удар. Чехът бе съборен от Хавиер Пинола и сам застана зад топката да стреля от бялата точка. Не всичко обаче вървеше по вода за Щайнер, който пласира отличен удар на средна височина в левия ъгъл, но реферът д-р Йохен Дреес сигнализира за повторно изпълнение на дузпата, защото е имало играч в наказателното поле преди удара.

При повторното изпълнение Щайнер не успя да излъже вратарят на домакините и резултатът се запази досегашното си изражение.

Щайнер обаче не бе свършил дотук след няколко добри опита на футболистите на Нюрнберг да се върнат в мача голмайсторът на Хановер сложи точка на спора в 85-ата минута. Мануел Шмайденбах центрира в наказателното поле, Щайнер пое топката и със завидна лекота залъга Хавард Нордвайт за да стреля неспасяемо в горния ъгъл на Шефер за 2:0.

В друг мач  от третия кръг на Бундеслигата на „Райн Енерги Щадион” Кьол развали черната си серия от две поредни победи, след като постигна равенство срещу Айнтрахт Франкфурт - 0:0. „Козлите” имаше за какво да съжаляват, след като почти цялото второ полувреме гостите от Франкфурт играха с човек по-малко. Директен червен картон получи Патрик Окс за грубо нарушение срещу Фабрис Ехрет. Почти всичко по-интересно през вторите 45 минути се случваше пред вратата на Айнтрахт, но Кьолн така и не достигна до решителен гол. Миливое Новакович и Лукас Подолски бяха на върха на атаката на Кьолн, но и те не успяха да донесат радост на 48-те хиляди зрители.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)