2. - Германия
  3. Херта отново на върха в Германия, Домо с 4 минути за берлинчани

Херта отново на върха в Германия, Домо с 4 минути за берлинчани

С нова демонстрация на домакинското си надмощие Херта Берлин се възкачи на върха в Бундеслигата. Берлинчани спечелиха двубоя си срещу изпадащия Борусия Мюнхенгладбах с 2:1.

Благодарение на деветата си домакинска победа и безрезултатната игра на Хофенхайм срещу Борусия Дортмунд Херта зае първото място. То обаче може да се окаже само въпрос на време, тъй като утре Хамбург среща Волфсбург.

Разигралият се нападател Андрей Воронин със седмия си гол за сезона в и унгарецът Пал Дардай бяха точни за домакините в първото полувреме. Гладбах се отличи благодарение на точно изпълнен 11-метров наказателен удар, станал дело на резервата Майкъл Брадли в 69-ата минута. Въпреки възхода си напоследък и трите срещи без загуба „червените фенери” останаха в дъното на таблицата.

С напредването на играта Херта започна да диктува игровото темпо на „Олимпийския стадион”, като за осми път в последните си девет срещи поведе в резултата. Благодарение на брилянтен пас от бразилеца Сисеро бившият футболист на Ливърпул, Воронин се разписа за 1:0. Попадението като че ли шокира гостите, които едва не си вкараха куриозен автогол в 34-ата минута, когато вратарят Бейли се сблъска със съотборника си Филип Демс.

След като Дардай удвои преднината на Херта, Борусия се поокопити и започна да търси гола. Основен жокер в това начинание бе Оливер Ньовил, който бе изключително близо до попадение в 55-ата минута.

Арне Фридрих допусна груба грешка в 68-ата минута, фаулирайки Марко Мари в наказателното си поле. Петер Гагелман отсъди дузпа, която бе реализирана от Майкъл Брадли.

В 88-ата минута на терена стъпи и българският нападател Валери Домовчийски, който замени Рафаел. Българинът игра само четири минути, но въпреки това успя да се  озове на чиста позиция очи в очи с Логан Бейли, но не успя да се разпише.

В крайна сметка гостите определено бяха заслужили равенство в днешния двубой, но неефективността им пред вратата на Дробни се оказа решаваща.

Херта – Борусия Мюнхенгладбах 2:1
1:0 Воронин 28’
2:0 Дардай 44’
2:1 Брадли 69’ (дузпа)

Стартови състави:

За Херта:
Дробни, Родни, Симунич, Фридрих, Щайн, Нику, Сисеро, Дардай, Еберт, Рафаел Воронин
Треньор: Люсиен Фавре

За Борусия:
Бейли, Сталтери, Гохури, Паауе, Демс, Левелс, Брадли, Матмур, Баумйохан, Марин, Френд

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)