2. - Германия
  3. Хофенхайм и Майнц със страхотни обрати като гости, бият с 4:2 и 3:2

Хофенхайм и Майнц със страхотни обрати като гости, бият с 4:2 и 3:2

Отборът на Хофенхайм успя да направи впечатляващ обрат при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах), печелейки двубоя с 4:2. Срещата бе от програмата на 6-ия кръг на немската Бундеслига, а гостите обърнаха мача, след като до 22-ата минута губеха с 0:2. В друг мач от този 6-и кръг тимът на Майнц също обърна развоя на своето гостуване срещу Бохум, печелейки срещата с 3:2.

Двубоят започна страхотно за домакините, които излязоха напред в резултата още в 10-ата минута, когато точен за тях бе Аранго. В 17-ата Колаути удвои преднината на своите, но в 22-ата Салихович върна Хофенхайм в мача, намалявайки резултата на 1:2. След това попадение темпото на игра спадна значително и остана ниско до 86-ата минута, когато гостите се активизираха. Тогава Майкозуел изравни, а 180 секунди по-късно Еду изведе Хофенхайм напред – 3:2. Крайното 4:2 оформи Ба в даденото от рефера продължение.

След този успех отборът на Хофенхайм се изкачи на 4-о място във временното подреждане с актив от 11 точки. Домакините от Борусия пък се свлякоха на 10-а позиция със 7.

В друг мач от този 6-и кръг тимът на Майнц също обърна развоя на своето гостуване срещу Бохум, печелейки срещата с 3:2.

Домакините поведоха в 7-та минута чрез Азауа, но в 45-ата Иваншиц изравни. В следващата атака Климович изведе домакините отново напред, а в 52-ата Шюрле отново изравни. Крайното 3:2 за Майнц оформи именно Шюрле в 71-ата минута.

След този успех гостите от Майнц заемат 5-а позиция в подреждането с 11 точки. Домакините от Бохум пък са 16-и с актив от 4.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)