2. - Германия
  3. Хофенхайм унижи обезсърчения Херта с 5:1 и излезе трети в Бундеслигата

Хофенхайм унижи обезсърчения Херта с 5:1 и излезе трети в Бундеслигата

Ведад Ибишевич реализира хеттрик в първите 20 минути на мача и откри головата си сметка за сезона

Хофенхайм разгроми гостуващия отбор на Херта с 5:1 в мач от седмия кръг на немската първа Бундеслига. За гостите в игра не успя да влезе българският нападател Валери Домовчийски.

Домакините започнаха боя още в първата минута на срещата, когато Ибишевич с красиво воле от 12 метра се разписа за първи път от началото на сезона. Това бе и първи негов гол след продължителното възстановяване от скъсани кръстни връзки, което му попречи да доиграе пролетния полусезон от миналото издание на първенството.

Босненецът не спря дотук и три минути по-късно наниза и втори гол. Салихович центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле, където нападателят се извиси над всички и вкара с лекота за 2:0. Ибишевич не чака дълго за да оформи и хеттрика си. Това се случи в 21-ата минута след разбъркване в противниковата половина. Крайният бранител Андреас Бек прояви съобразителност и подаде към Ибишевич, който стреля неспасяемо с глава за 3:0. Херта все пак прояви хартактер и в първата минута от добавеното време на първата част столичани намалиха пасива си с един гол.

Оказалото се в последствие единствено попадение стана дело на халфът Рафаел реализира от пряк свободен удар, пращайки топката в левия ъгъл на Тимо Хилдебранд.

След почивката промяна не настъпи и домакините продължиха да радват 30-те хиляди души на „Райн-Некар Арена”. Четвъртият гол падна в 58-ата минута. Густаво не успя да овладее на границата на пеналта и от възможността се възползва Чинеду Обаси, който стреля силно в десния ъгъл. Пет минути по-късно разгромът бе оформен чрез точно изпълнена дузпа от Карлос Едуардо. Струва си да се отбележи, че наказателният удар бе изработен не от кой да е, а от Ведад Ибишевич.

Изразителният успех прати Хофенхайм на трето място във временното подреждане със сбор от 14 точки, след Хамбург и Байер Леверкузен. След шест загуби от началото на сезона берлинчани се намират на самотното дъно в първа Бундеслига с 3 спечелени точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)