2. - Германия
  3. Карлсруе спря Хамбургер по пътя към върха, обръща мача от 0:2 до 3:2

Карлсруе спря Хамбургер по пътя към върха, обръща мача от 0:2 до 3:2

Хамбургер имаше златна възможност да оглави Бундеслигата, но Карлсруе не позволи това да се случи, след като направи сензационен обрат - печелейки с 3:2, като до 49-ата минута губеше с 0:2. .

Тимът на Мартин Йол поведе с 2:0 и се виждаше вече лидер в класирането, след като се разбра, че Хофенхайм пада в Гладбах. Това обаче не обезкуражи домакините, които успяха да изравнят набързо, а в 90-ата минута се добраха до пълен обрат срещу останалия с 10 души на терена съперник.

Резултатът бе открит от Пауло Гереро в 7-ата минута, когато перуанецът направи двойно подаване с Яролим и не пропусна да накаже вратаря Милър.

До края на първата част гостите контролираха събитията на терена, а в 48-ата поведоха с 2:0. Тогава Яролим проби по лявото крило и подаде назад към Колин Бенямин, който вкара от близка дистанция.

Само минута по-късно Карслруе върна един гол. Веднага след центъра домакините проведоха бърза атака, като топката стигна до Себастиан Фрайс, който от точката за изпъление на дузпа шутира неспасяемо в мрежата на Рост - 1:2.

Не бяха изминали и 4 минути от този гол, а вече резултатът бе равен. Фрайс проби отдясно и върна към Енгелхарт, който от своя страна подаде веднага към Джовани Федерико, а последният стреля без забавяне от дъгата на пеналта за 2:2.

В 76-ата минута бе и моментът, в който Хамбургер окончателно предаде инициативата. Тогава Енгелхарт фаулира грубо Младен Петрич, а хърватинът го удари без топка и бе изгонен от игра.

Това даде шанс на Карслруе да потърси пълния комплект точки от срещата. Желанието им се превърна в реалност в 90-ата минута, когато отново Фрайс бе героят за домакините.

Тогава Ларс Стиндъл центрира и Фрайс от малък ъгъл успя да промуши с глава топката в мрежата на Рост и взриви феновете на "Вилдпаркщадион".

Така Хамбургер е вече трети с 36 точки, а Карслруе събра 16, като с този успех напусна зоната на изпадащите.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)