2. - Германия
  3. Карлсруе загуби у дома от Айнтрахт – 0:1

Карлсруе загуби у дома от Айнтрахт – 0:1

Отборите на Карлсруе и Айтнрахт Франкфурт изиграха един не много привлекателен двубой, в който гостите успяха да стигнат трудно до победата с 1:0. Срещата се игра на стадион „Вилдпаркщадион” и бе от 21-ия кръг от програмата на германската Бундеслига.

Двубоят започна нервно, с множество нарушения, като играта се водеше предимно в центъра на терена. И двата тима опитваха преса още в полето на другия отбор. Нарушенията продължиха до края на полувремето, което не се запомни с абсолютно нищо.

Втората част започна с малко по-активна игра на гостите, като пропуснаха няколко изгодни положения за отбелязване на гол. Така в 54-тата минута Михаел Финк свали топката с глава за резервата Кайо, който със страхотен шут с десния крак я прати в горния десен ъгъл на вратата на Маркус Милър – 0:1. След това попадение домакините се опитаха да променят развоя на срещата, но играчите на Айнтрахт останаха много концентрирани и организирани до края на срещата, която завърши с този резултат.

След този развой на мача домакините от Карлсруе останаха на 17-тото място в класирането със 17 точки. Тимът на Айнтрат Франкфурт се изкачи на 12-а позиция в подреждането 23 точки, като по този начин се отдалечи от опасната зона.

Голмайстори:

Кайо – 54’

Стартови състави:

Карлсруе: Милър, Гьорлиц, Дрпич, Бък, Челози, Енгелхарт(Яшвили- 80м.), Тим(Шаглик- 58м.), да Силва, Федерико, Щиндл(Каплани- 77м.), Фрайс

Айнтрахт:Прол, Окс, Рус, Белаид, Петкович(Кайо- 47м.), Финк, Инамото, Либерополус(Дисент- 90м.), Фенин, Мадавикия(Щайнхофер- 76м.), Колер

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)