2. - Германия
  3. Леверкузен и Хамбургер аут от турнира за Купата на Германия, Волфсбург също

Леверкузен и Хамбургер аут от турнира за Купата на Германия, Волфсбург също

Отборите на Леверкузен, Хамбургер и Волфсбург отпаднаха безславно от турнира за Купата на Германия. Oтборът на Щутгарт пък успя да продължи на 1/8 финалите след измъчена победа над Любек с 3:1.

Двубоят бе изключително равностоен и двата тима завършиха наравно 1:1 в редовните 90 минути. В продълженията обаче опитът на ”швабите” си каза думата и те успяха да отбележат две безответни попадения, които им осигуриха класирането напред.

Домакините започнаха отлично срещата и откриха резултата още в 6-та минута чрез Хенинг. Те обаче не успяха да ударжат преднината си до края на мача и в 77-та минута допуснаха изравнителен гол на Шийбер. Във вторто продължение на двубоя пък умората сред играчите на Любек се оказа решаваща и те бяха наказани от резервата Сами Кедира. Малко преди края на двубоя пък Какау оформи крайното 1:3 след пас на Бока.

Лидерът в Бундеслигата Хамбургер сензационно завърши участието си в турнира за Купата на Германия, след като бе отстранен от третодивизионния Оснабрюк след изпълнение на дузпи. Домакините играха изключително мотивирано в тази среща и дадоха всичко от себе си, като в крайна сметка заслужено се поздравиха с успеха. Двата тима изнесоха много стойностен мач, който завърши без победител, както в редовното (2:2), така и в допълнителното време (3:3).

Играчите на Карстен Бауман успяха да поведат с 2:0 след поапдения на Хансен в 52-та и Зигерт в 67-та минута. Класата на гостите обаче си каза думата и след множество пропуски Младен Петрич успя да намали. Така се стигна до 92-та минута на срещата, когато гостите получиха правото да изпълнят спорна дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Троховски, който хладнокръвно изравни и прати мача в продължения. Момчетата на Бруно Лабадия продължиха да бъдат по-активни и в 100-та минута усилията им се увенчаха с успех, когато Ги Демел направи 2:3. По всичко изглеждаше, че Хамбургер ще измъкне победата, но със силен финален щурм малко преди края Оснабрюк успя да въстанови статуквото чрез Гринайзен. Така се стигна до дузпи, при които с решителни пропуски се отчетоха Теше и Петрич, което донесе залужената победа на домакините.

Отборът на Кьолн се наложи много трудно с 3:2 над Волфсбург и изхвърли шампионите на Бундеслигата от турнира за Купата на Германия. Двубоят протече изключително нервно с много картони и нарушения, като затворената игра на домакините не позволи на ”вълците” да покажат обичайното си ниво.

”Козлите” изковаха солидна преднина още през първото полувреме, след като с два бързи гола на Ишиаку поставиха в доста тежко положение своя противник. В 54-та минута звездата на гостите Един Джеко все пак успя да върне едно попадение с удар от волле, но малко по-късно Фрайс отново възстанови аванса на Кьолн след бърза контраатака. В 66-та минута Ридер все пак отново върна Волфсбург в играта, но усилията на тима му не стигнаха за повече. До края на срещата преобладаваха предимно грубите нарушения от страна на изнервените гости, като в продължението Шефер дори бе изгонен за реплика срещу съдията.