2. - Германия
  3. Леверкузен се разходи до Фрайбург за 5:0

Леверкузен се разходи до Фрайбург за 5:0

Немският елитен Леверкузен разби новака Фрайбург като гост с 5:0 в двубой от 3-ия кръг на Бундеслигата. Гостите бяха по-класният отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до убедителната победа.

В 35-ата минута Щефан Кислинг се възползва от пас на Симон Ролфс и с диагонален удар от 4-5 метра откри резултата в полза на "аспирините". Двата отбора излязоха на почивка при резултат 0:1 в полза на момчетата на Юп Хайнкес, а през  второто полувреме имаше само един отбор на терена - Леверкузен.

Гостите тотално прегазиха своя опонент. В 47-ата минута швейцарският национал Транкило Барнета получи пас от Ренато Аугусто и с плътен удар от дъгата удвои резултата. В 69-ата минута Ерен Дердиок направи резултата класически, след като вкара красив гол от пряк свободен удар, който бе на 20 метра от вратата на домакините.

В 76-ата минута Барнета направи резултата 4:0 в полза на Леверкузен. Това бе и вторият гол на швейцареца в мача. Крайното 5:0 оформи Дердиок в 84-ата минута, като това бе второто попадение на младия швейцарец, който изнезе много силен мач.

След този двубой, Леверкузен заема 1-ото място в класирането с актив от 7 точки, докато Фрайбург е на последната 18-а позиция с 1 точка.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)