2. - Германия
  3. Металист и Леверкузен прескочиха групите предсрочно (ВИДЕО)

Металист и Леверкузен прескочиха групите предсрочно (ВИДЕО)

Байер би с 3:0 Рапид (Виена), Металист надви с 3:1 норвежкия Розенборг

Отборите на Байер (Леверкузен) и украинския Металист (Харков) се класираха за следващата фаза на Лига Европа след изиграването на днешните двубои от четвъртия кръг на сблъсъците в групите. Леверкузен се поздрави с лесна победа с 3:0 над виенския Рапид, а Металист срещна отпор при домакинството си на Розенборг, но взе 3-те точки след 3:1 при другия мач от група "К"

В Леверкузен домакините излязоха с повишено самочувствие, след като в първия мач като гост смазаха Рапид с 4:0. Още в 4-та минута немците поведоха чрез Йенс Хегелер, а в началото на втората част вкараха за 2:0. Автор на попадението в 53-та минута стана Андре Шурл, който на практика уби всякаква интрига в двубоя.

"Аспирините" не проявиха милост и в 66-та минута Омер Топрак асистира на Мануел Фридрих, който оформи класиката, за да зарадва почти 20 хиляди зрители на "БайАрена".

Металист поведе рано при домакинството на норвежците, благодарение на Тайсън, който с невероятно красиво воле откри от малък ъгъл след подаване на Фининьо. За своя радост гостите съумяха да се върнат в мача в 42-та минута, изравнявайки чрез Борек Докал.

В 70-та минута Клейтон Хавиер се разписа за 2:1 вдъхвайки кураж на своите. До края северняците не успяха да вкарат нов гол и в 90-та минута Хуан Мануел  Торес оформи крайното 3:1.

Така ситуацията в групата е ясна - Леверкузен и Металист продължават, тъй като имат актив от по 10 точки и ще спорят за първото място. Розенборг има 3 пункта и отпада, както и Рапид, който пък е без точки.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)