2. - Германия
  3. Новакович блести с два гола за победа на Кьолн срещу Нюрнберг

Новакович блести с два гола за победа на Кьолн срещу Нюрнберг

Най-слабото нападение в Бундеслигата се отпуши

Кьолн постигна рядко убедителна победа в Бундеслигата. „Козлите” надиграха с категоричното гостуващия тим на Нюрнберг. Макар и с етикета на „дербито на опашкарите” двата тима сътвориха същинско шоу под обилния снеговалеж в телевизионната столица на Германия.

С два гола за домакините се отчете нападателят Миливое Новакович. Резултатът в срещата откри Педро Геромел в 37-ата минута, а две след него добави словенецът в 70-ата и 77-ата. Бившият нападател на Литекс бе най-активният и най-опасен от играчите на Кьолн в хода на целия мач. Резултатната победа освен ценни точки, донесе и друго облекчение за момчетата на Звонимир Солдо. С отбелязаните седем гола от началото на сезона нападението на Кьолн вече си бе спечелило статута на най-слабо в настоящия сезон, но ако не бяха вкарали днес „козлите” щяха да станат най-яловия тим в историята на Бундеслигата. Тази титла засега обаче ще остане за тимовете на Тасмания (с осем гола от сезон 65-66) и Франкфурт (осем гола от сезон 88-89).
Лукас Подолски опита всичко за да се разпише за първи път от 973 игрови минути насам, но за негово нещастие това не се случи и в този двубой. След силен домакински натиск и няколко пропиляни възможности за гол от страна на Новакович, Геромел взе нещата в свои ръце и откри резултата в 37-ата минута с отличен удар с глава, след центриране от корнер на Адил Чихи.
Нюрнберг почти не застраши вратата на Фарид Мондрагон през целия мач и рядко поглеждаше извън централната линия на терена.

След почивката Кьолн продължи да търси усилено втори гол и след нова серия пропуски Новакович успя да се разпише. Подолски проби по лявото крило и от крайната линия върна топката към бялата точка, откъдето неговият колега стреля неспасяемо в долния десен ъгъл за 2:0. Новакович оформи крайното 3:0 в 77-ата минута, когато с глава от близко разстояние не остави шансове на Александер Щефан. Неприятностите за Нюрнберг не спряха дотук. В 84-ата минута десният бранител Юри Юдт напусна терена червен картон след груб фаул срещу Подолски.
Победата изстреля Кьолн от 16-о до 12-о място във временното класиране с актив от 18 точки. Нюрнберг остава вторият най-слаб тим в лигата след Херта с предпоследна позиция и 12 точки. В опасната зона са Бохум и Щутгарт, които гравитират над чертата единствено благодарение на по-добрата си голова разлика.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)