2. - Германия
  3. Обаменяг започна сезона под пара (ВИДЕО)

Обаменяг започна сезона под пара (ВИДЕО)

Габонският голаджия вкара и двата гола за успеха на Борусия (Дортмунд) с 2:1 над Майнц

Пиер-Емерик Обамеянг започна сезона в Бундеслигата под пара и вкара двата гола за успеха на Борусия (Дортмунд) с 2:1 над Майнц в първия кръг. Над 81 000 зрители гледаха мача на "Сигнал Идуна Парк".

Томас Тухел започна на старта на първенството с новите попълнения Марк Бартра, Себастиан Роде, Андре Шюрле и Усман Дембеле.

Дортмунд очаквано контролираше събитията, но в първия четвърт час не затрудняваше вратаря на съперника. В 16-ата минута Дембеле на скорост центрира, Шюрле свали за Обамеянг и изтръгна избиване над целта от Льосл. След корнера избиването поднесе топката за Шюрле, който финтира и центрира меко на втора греда, а там Пиер-Емерик Обамеянг този път не прости с глава за 1:0.

Мачът бе спрян в средата на полувремето заради високите температури и играчите се освежиха набързо. Карим Онисиво прецизно насочи към долния ъгъл, Роман Бурки внимаваше и спаси домакините. Льосл също показа класа и отрази удар на Шюрле, който бе на точното място след рикошет.

Преди паузата Обаменяг беше много близо до втори гол с глава, но този път насочи на сантиметри от целта след центриране от статично положение.

Клеменс изпусна златна възможност да върне Майнц в мача в 49-ата минута и това стресна Дортмунд, който натисна за втори гол. Льосл бе на място и попречи на Роде с мощен изстрел да успокои мача.

В 88-ата минута Шюрле проби между двама отдясно с топка в крака и в наказателното поле беше дръпнат с ръка от Онисиво – дузпа с жълт картон. Обаменяг не губи време и вкара от бялата точка съвсем спокойно втория си гол за мача.

В добавеното време две от резервите на Майнц – Де Бласис и Донати комбинираха отдясно, Де Бласис центрира хубаво и Йошинори Муто изпревари пазача си, за да разстреля Бурки с глава – 2:1, но за повече нямаше време и Дортмунд тръгна с победа.

Волфсбург също започна с победа след минимално 2:0 като гост на Аугсбург.

Дошлият от изпадналия Щутгарт Даниел Дидави откри в 35-ата минута, а Рикардо Родригес реши всичко минута преди края.

Бившият десен бек на Лудогорец Жуниор Кайсара игра цял мач и получи жълт картон, а неговият Шалке падна с 0:1 навън от Айнтрахт (Франкрут).

Лидерът на Айнтрахт Алекс Майер вкара в 13-ата минута, а в средата на втората част изпусна дузпа. 47 000 на "Комерцбанк Арена" видяха и червен картон на централния защитник Майкъл Хектор, но домакините удържаха с човек по-малко победата.

8 0 Хофенхайм 0 0 0 0 0:0
Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)

Двубоят бе изпълнен с обрати

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)