2. - Германия
  3. ОГРОМНА ДРАМА В ДЕРБИТО! Борусия Д се скъса от пропуски, Байерн спечели с 3:2 (ВИДЕО)

VAR отмени два гола на баварците заради засади, Левандовски продължава да бележи

Байерн спечели с 3:2 гостуването си на Борусия (Дортмунд) в дербито от Бундеслигата. "Жълто-черните" поведоха, но допуснаха бърз обрат. След това се скъсаха да пропускат, за да позволят на баварците да триумфират срещу най-добрата защита в първенството. Преди тома мач тимът на Борусия беше допуснал едва две попадения във вратата си.

Байерн можеше да поведе още преди да е изтекла и една минута от мача. Левандовски обаче стреля в аут. Дортмунд отговори четири след това, когато Аксел Витцел получи шанс да шутира от дъгата, но не учели вратата. Удар на Горетцка в 14-ата пък беше отразен от вратаря на Борусия.

Седем по-къснно се озова очи в очи с Мануел Нойер. Нападателят обаче не успя да вкара. В 24-ата Левандовски реализира на празна врата след асистенция на Гнабри, но след намесата на VAR попадението беше отменено заради засада, която много е невъзможно да бъде видяна в реално време.

В 36-ата минута Кимих получи контузия и беше принудително замени от Корентен Толисо. Малко след тогава Витцел беше изведен зад гърба на защитата в червено, но не уцели вратата. И все пак Дортмунд поведе в резултата. В първата минута от добавеното време постепенна атака на тима завърши с подаване на Герейро към Ройс, който прати топката в мрежата на Нойер.

Това обаче не беше всичко. Секунди преди края на полувремето Алаба вкара от пряк свободен удар, след рикошет в тялото на Мюние.

55 секунди след старта на втората част Борусия можеше да излезе отново напред в резултата. Холанд обаче пропусна и Байерн стигна до пълен обрат. Левандовски се пребори с Матс Хумелс и вкара дежурния си гол - 1:2.

В 51-ата минута шут на Кингсли Коман се отби в левия страничен стълб на вратата на домакините. Седем по-късно Левандовски пусна вдясно към набралия скорост Коман. Той центрира за Гнабри, но миг преди топката да стигне в крилото Бюрки изби топката.

Буна Сар стреля между краката на Боатенг в 63-ата минута, Нойер обаче спаси. Гостите отговориха с контраатака, при която Левандовски подаде вдясно за Лерой Сане. Резервата на Байерн стреля силно с левия крак и реализира трети гол за Байерн. В 83-ата минута Ерлинг Холанд получи блестящо подаване зад гърба на защитата на Байерн от Герейро. Норвежецът подмина встрани Нойер и с удар по земя с левия крак намали резултата.

В добавеното време втори гол на Байерн беше отменен след намесата на VAR заради засада.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БОРУСИЯ Д: Бюрки, Герейро, Хумелс, Аканджи, Мюние, Дилейни, Витцел, Рейна Ройс, Санчо, Холанд

БАЙЕРН: Найер, Ернандес, Алаба, Боатенг, Сар, Горецка, Кимих, Коман, Мюлер Гнабри, Левандовски

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)