2. - Германия
  3. Опашкарите Бохум и Кьолн не излъчиха победител - 0:0

Опашкарите Бохум и Кьолн не излъчиха победител - 0:0

Опашкарите във временното класиране на немската Бундеслига Бохум и Кьолн не успяха да се победят на старта на 14-я кръг в Оберхаус-а. Резултатът остана 0:0 през всичките 90 минути, но гостите са тези, които трябва да съжаляват за пропуснатата възможност да прибавят ценни три точки към актива си

Дербито на Нордрайн Вестфалия и временни опашкари в немската Бундеслига между Бохум и Кьолн не излъчи победител на старта на 14-я кръг в Оберхаус-а. Резултатът остана 0:0 през всичките 90 минути, но гостите са тези, които трябва да съжаляват за пропуснатата възможност да прибавят ценни три точки към актива си. „Козлите” контролираха играта през целия мач, а Миливое Новакович, който след конфликта си с наставника Звонимир Солдо загуби капитанската си лента, създаде най-опасното положение в мача.

Временното разположение на двата отбора в турнирната таблица и малкото точки помежду им предполагаше здрава битка за победата. Въпреки че бе в ролята на гостуващ тимът на Кьолн се ползваше със статута на фаворит в срещата и играчите на Звонимир Солдо оправдаха очакванията към тях.
„Козлите” разполагаха със смазващо териториално предимство през голяма част от срещата, но така или иначе не успяха да го превърнат в голова преднина. Най-чистото положение през първата част бе дело на младия марокански национал Адил Чихи. В 19-ата минута полузащитникът се възползва от пряк свободен удар и от 30 метра застраши максимално вратата на Филип Хеерваген, но топката така и не попадна в целта.

Първата част завърши без голове. След повторния съдийски сигнал за начало на второто полувреме гостите отново бяха по-активните в търсене на гола. Бившият нападател на родния Литекс Миливое Новакович създаде най-опасното и чисто положение за Кьолн в целия мач. Словенецът нахлу по дясното крило и от бялата линия върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там португалецът Армандо Тейшейра, известен под прякора Петит, запрати бомбен шут по посока на Херваген, но за радост на домакините топката разтресе страничната греда.
Играчите на Солдо продължиха да търсят гола до края на срещата, но резултатът остана непроменен. Така след 14 изиграни мача Кьолн и Бохум се разотидоха с по точка за каузите си в Бундеслигата. Бохум (16 място) временно прати Щутгарт на предпоследното място, докато Кьолн (14 място) се изкачи с позиция над новака Нюрнберг.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)