2. - Германия
  3. Първа точка за Унирея Урзичени - 1:1 срещу Щутгарт

Първа точка за Унирея Урзичени - 1:1 срещу Щутгарт

Румънският тим успя да стигне до равенството въпреки ранния гол на "швабите".

Румънският Унирея Урзичени записа историческа първа точка в Шампионската лига. Дебютантът в турнира завърши 1:1 с Щутгарт като домакин в мач от група G.

По този начин Унирея влезе в историята на УЕФА като отборът от най-малко населено място, спечелил точка в Шампионската лига. Градът Урзичени има само 15 000 жители, а до преди 5 години отборът играеше в румънската трета дивизия.

Двубоят с Щутгарт се игра на стадиона на Стяуа в Букурещ. Тасчи откри за Щутгарт още в 5-та минута, но Унирея стигна до равенството чрез Сербан Варга в 48-та. По този начин и двата отбора запазват шансове за второто място в класирането на групата. Лидер е Севиля с 6 точки, пред Щутгарт 2, Унирея и Глазгоу Рейнджърс по 1.

Мачът на стадион "Стяуа" тръгна по великолепен начин за Щутгарт. В 5-та минута Тимо Гебхарт се пребори за една висока топка и намери нахлуващия в наказателното поле Тасчи. Той без проблеми я прати в мрежата на Арлаускис за 0:1. Щутгарт продължи да доминира, а смутените домакини от Унирея успяха да направят няколко добри атаки едва в края на полувремето.

Малко след почивката Унирея изравни резултата. В 48-та минута Сербан Варга стигна до топката вляво от вратата на Щутгарт в наказателното поле. Последва шут в обратния ъгъл и Леман бе безпомощен - гол за Унирея и 1:1. До края на мача Щутгарт на няколко пъти имаше добри възможности за гол, но Гебхарт и Шибер порпуснаха да донесат победата за гостуващия тим.

УНИРЕЯ: Арлаускис, Галамас, Мафтей, Б. Фернандес, Апостол, Нику, Р. Вилана, Брандан, Варга (90 - Падурету), Балан (46 - Фрунза), Баласко (64 - Русеску)

ЩУТГАРТ: Леман, Челоци, Делпиер, Тасчи, Бока, Хилберт, Кедира, Хитцелшпергер, Гебхарт, Марика (64 - Шибер), Погребняк

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Тасчи (5), 1:1 Варга (48)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ:  Мафтей (Унирея), Гебхарт, Шибер (Щутгарт)

СЪДИЯ: Лоран Дюшамел (Франция)

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)