2. - Германия
  3. Писаро съкруши Твенте на "Везерщадион"

Писаро съкруши Твенте на "Везерщадион"

Хеттрик на перуанеца и Вердер е на осминафинал в Лига Европа след победа с 4:1.

Вердер (Бремен) надделя с 4:1 над Твенте в 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Първият мач преди седмица в Холандия бе завършил 1:0 в полза на тима от Еншеде. Днес обаче възпитаниците на Стив МакЛарън бяха тотално надиграни от „бременските музиканти” и отпаднаха от надпреварата с общ резултат 2:4.

Хеттрик за германците, финалисти в Купата на УЕФА през миналия сезон, реализира голмайсторът на отбора Клаудио Писаро. Българският национал Николай Михайлов пък не мръдна от пейката през целия мач, за сметка на титулярният вратар на Твенте Сандер Бошкер.

Само за 27 минути игра през първата част Вердер разби Твенте, вкарвайки три безответни попадения.

В 15-ата минута Уго Алмейда центрира и Клаудио Писаро засече топката във вратата на Сандер Бошкер за 1:0. Само 5 минути по-късно отново Писаро с хубав удар вкара втория си гол мача като този път асистент за попадението бе новата звезда на германския национален отбор Месут Йозил.

Под бурните възгласи на „Везерщадион” тимът на Томас Шааф стигна до трето попадение в 27-ата минута като Налдо бе точен след пас на блестящия тази вечер Писаро. Малко преди гола Алмейда пък нацели гредата.

Холандците бяха стъписани от развоя на срещата, но все пак съумяха да намалят резултата в 33-ата минута. Бриан Руис центрира и Луук де Йонг с глава направи 1:3.

До края на първата част резултатът остана непроменен. Руис остана сам срещу Вандер в 11-ата минута на втората част, но не успя да намали резултата след като тресна гредата. Малко по-късно, в 58-ата перуанският голмайстор Писаро разби гостите от Еншеде – 4:1, хеттрик за играча на Вердер и 8-о попадение от 6 мача в Лига Европа.

До края на мача „бременските музиканти” не поразиха за пети път мрежата на Бошкер, а гостите от Холандия не съумяха да направят загубата си по-почетна.

Вердер продължава на осминафиналите, където чака победителят от двойката между Валенсия и Брюж.

Вердер – Твенте 4:1
(1:0) Писаро 15’
(2:0) Писаро 20’
(3:0) Налдо 27’
(3:1) Де Йонг 33’
(4:1) Писаро 58’

Вердер: Вандер; Пасанен, Мертезакер, Налдо, Абденоур; Фрингс, Ниймейер (58’ Баргфреде); Марин (74’ Онур), Йозил (83’ Боровски), Писаро, Уго Алмейда;

Твенте: Бошкер; Стам (62’ Куипер), Висгерхоф, Дъглас, Тиендали; Янсен, Перес (62’ Тиоте), Брама; Паркър, Руис (74’ Вучичевич); Де Йонг;

Жълти картони: Абденоур (В); Брама, Стам, Дъглас (Т);
Съдия: Кристин Якобсон;
Стадион: „Везерщадион”, Бремен;
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)