2. - Германия
  3. Сензацията Майнц хвърли бомбата и би Байерн насред "Алианц Арена", Борусия (Дортмунд) с поредната си резонна победа (видео)

"Баварците" за пореден път изядоха як пердах от посредствен тим

Немският шампион Байерн (Мюнхен) допусна поредната си издънка в Бундеслигата. Това стана в двубой от 6-ия кръг на немското първенство, в който "баварците" загубиха у дома с 1:2 от сензацията Майнц 05.

Скромният средняк стартира невероятно през този сезон и вече натрупа шест победи в първите шест кръга, с което е едноличен лидер в класирането в Бундеслигата с актив от 18 точки.

Гостите поведоха в резултата още в 15-ата минута чрез своята деветка Сами Алагуй.

До края на полувремето домакините натиснаха здраво съперника си и се надяваха да отбележат гол и в крайна сметка успяха -  Бо Свенсон си вкара в собствената си врата в продължението на първото полувреме и успя да помогне на Байерн да стигне до равенството.

Все пак обаче през втората част Майнц показа, че не случайно е лидер в класирането и довърши "баварците" с попадението на бившия нападател на Реал (Мадрид) Адам Шалай, който се разписа в 77-ата минута.

След този мач, Байерн е 7-и в Бундеслигата с 9 точки в актива си, докато Майнц е на 1-ата позиция с 18 точки.

В друг от интересните мачове от кръга, Борусия (Дортмунд) за пореден път затвърди впечатленията, че се намира в страхотна форма.

Момчетата на Юрген Клоп надвиха като гости с 3:1 новака Санкт Паули.

Резултатът в този двубой откри Гробкреуц в 17-ата минута. В 26-ата минута обаче домакините от Санкт Паули изравниха чрез Хенингс.

След това обаче Дортмунд съсипа съперника си и му наниза още два гола, дело на Кагава и Гробкреуц в 50-ата и 60-ата минути.

Благодарение на успеха си, Борусия е на 2-о място в класирането с 15 точки, докато Санкт Паули е на 9-а позиция със 7 точки.