2. - Германия
  3. Шалке на върха в Германия, вкара само 1 на Майнц 05

Шалке на върха в Германия, вкара само 1 на Майнц 05

Тимът на Майнц не успя да наруши традицията да губи двубоите си срещу Шалке. Въпреки че отстъпи само с 0:1 тимът от „златния град” не впечатли срещу „кралско сините” и загуби закономерно шести преден двубой в Бундеслигата. Джеферсън Фарфан отбеляза единственият гол в срещата. Шалке натискаше през целия двубой, Иван Ракитич нацели напрчната греда, а грешка в отбрана позволи на Курани да покачи за 2:0 в самия край, но нападателят не се възползва от подаръка на Николче Новески.

Майнц не бе печелил точка срещу Шалке в последните пет шампионатни срещи от Оберхаус-а. Въпреки това най-добре представящият се „новак” през настоящия сезон излезе на „Фелтинс Арена” в добро настроение и желание за победа.
В първите минути на срещата Елкин Сото се отчете с няколко добри извеждащи подавания по дясното крило, но защитата на Шалке бе нащрек и на два пъти централният защитник Марсело Бордон умело постави Чадли Амри и нападателят на Майнц Аристид Бансе в положение на засада.

Домакините демонстрираха ефективността си пред противниковата врата в 12-ата минута. Джеферсън Фарфан откри резултата още при първото опасно положение за Шалке. Перуанският нападател изигра брилянтно двойно подаване с Люис Холтби. Халфът изведе Фарфан на чиста позиция, който от 13 метра с плътен удар прати топката в близкия ъгъл за 1:0.

Ранният гол като че ли стопи моментално ентусиазма на гостите. В 21-ата минута „миньорите” за малко не удвоиха преднината си. Концентрацията на Хайко Вестерман пред гола обаче не бе на ниво и той не успя да засече точно подаването на Марсело Бродон. Истински късмет спаси вратаря на Майнц Хайнц Мюлер. Само една минута след пропуска на Вестерман, Иван Ракитич нацели напречната греда над Мюлер.
След този епизод играта на Майнц се стабилизира и гостите успяха да поизравнят представянето си с това на гостите, които преследваха трета поредна победа и при добро стечение на обстоятелствата в кръга първото място в лигата.

През втората част стражът на Шалке бе оставен почти без работа. Гостите опитваха всичко да върнат гола, но така и не успяха да застрашат реално вратата на „миньорите”. Завърналият се в тима на Шалке Кевин Курани не спираше да тормози отбраната на Майнц, но така и не получи добра възможност да се разпише.

В крайна сметка Шалке запази на пръв поглед крехката си преднина от един гол, като дори пропусна да реши мача в самия край, когато защитникът Николче Новески изпусна Курани сам срещу стража Мюлер, но националът не успя да отбележи.
След 17-я кръг Шалке излезе на първо място пред Байер с преднина от 2 точки. „Аспирините” имат тежката задача да играят у дома срещу намиращия се в отлична форма Борусия Дортмунд. Майнц вероятно няма да запази осмото място, което заема със сбор от 24 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)