2. - Германия
  3. Шалке сред първите след труден успех срещу Айнтрахт

Шалке сред първите след труден успех срещу Айнтрахт

Влезлият като резерва Жералд Асамоа изигра основна роля за трудната победа на домакина Шалке с 2:0 над Айнтрахт Франфурт. Натурализираният германец откри резултата с гол в 66-ата минута, а в добавеното време спечели и дузпа, която бе реализирана от Джеферсън Фарфан

Влезлият като резерва Жералд Асамоа изигра основна роля за трудната победа на домакина Шалке с 2:0 над Айнтрахт Франфурт. Натурализираният германец откри резултата с гол в 66-ата минута, а в добавеното време спечели  и дузпа, която бе реализирана от Джеферсън Фарфан.

Серията на Айнтрахт от шест мача без загуба бе пречупена едва миналия кръг от тима на Щутгарт. Шалке от своя страна бе победен на два пъти от началото на сезона, въпреки това съставът на Феликс Магат, подобно на миналия сезон разполага с една от най-добрите защити в Бундеслигата. Дори статистиката преди срещата сочеше, че днешният двубой щеше да бъде изключително равностоен. Двата състава разполагаха с по 27 победи един срещу друг.

Срещата започна без изненади и очаквано първите минути не изобилстваха от блестящи отигравания и многобройни положения. През първата част играта бе съсредоточена главно в средата на терена, като и двете формации изпитваха трудности с откриване на свободни пространства. След половин час игра Айнтрахт започна да налага по-продължителен натиск върху противниковия отбор на „кралско сините”. В 30-ата минута Маркус Щайнхофер отпрати силен и до известна степен оптимистичен удар от около 38 метра към вратата на Мануел Нойер. Стражът като че ли се затрудни с добре пласирания удар и изчисти в ъглов удар. Най-опасен за Шалке през първото полувреме бе Джеферсън Фарфан, който играеше на върха на атаката за домакините подпомаган от завърналия се Кевин Курани и младият грузински талант Леван Кениа. С изключение обаче на две – три извеждащи подавания Шалке не предложи много идеи пред вратата на Николов.

След почивката домакините поеха инициативата и не след дълго Фарфан бе агонизиращо близо до първия гол. Рафиня спечели единоборство за топката и без да се бави изведе Фарфан. Той на свой ред проби в наказателното и макар и слабо успя да стреля. Заменилият титулярния страж Николов Ян Цимерман плонжира, но кълбото успя да се промуши под тялото му. На гол-линията обаче бе застанал Майк Франц, който неутрализира опасността.

Натискът на Шалке продължи и в 66-ата минута резервата Жералд Асамоа за пореден път показа, че не е забравил как се решават мачове. Продукцията до този момент не предполагаше голямо качество на играта в градивен аспект, затова се случи логичното. Асамоа изведе отбора си напред в резултата след разбъркване от статично положение. Лукас Шмиц центрира в пеналта, където кълбото бе интуитивно засечено от нападателя.

С напредването на времето играта започна да позагрубява. В последните 15 минути реферът Михаел Кемптер показа седем картона – един от които червен за второ грубо нарушение на Пирмин Швеглер от тима на Айнтрахт. Жералд Асамоа също бе декориран в жълто за нетипично свое изпълнение. В реверанс към „Ръката на Бога” и по-специално Диего Марадона, ганаецът с немско гражданство вкара и втори гол, но с помощта на ръката си.

В първата минута от добавеното време победата на Шалке бе подпечатана с втори гол. Нахлуващият Асамоа бе съборен в наказателното поле от вратаря Цимерман, за което бе отсъден наказателен удар. Дузпата бе реализирана от Фарфан в десния ъгъл. Перуанецът отбеляза четвъртия си гол за сезона и е на път да се превърне в един от най-полезните играчи в лигата. Освен попаденията на личната си сметка нападателят е отговорен и за три голови асистенции.

След домакинското 2:0 над Айнтрахт Шалке е на път да забрави скорошните загуби на „Фелтинс Арена” от Волфсбург и Фрайбург. Тимът от Гелзенкирхен се изкачи до третото място с актив от 16 точки. Втората загуба от началото на сезона означава още потенциални загуби на позиции за Айнтрахт.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)