2. - Германия
  3. Шампионите победиха домакините на старта на европейското до 17 години

Шампионите победиха домакините на старта на европейското до 17 години

Исландия измъкна 2-2 от Франция, Германия започна с победа

Юношите на Холандия до 17 години победиха връстниците си от Словения с 3-1 на старта на европейското първенство по футбол в тази възрастова група. „Лалетата”, които са шампиони от миналата година, не бяха особени затруднени от домакинския състав и взеха преднина от 2-0 още до почивката. В 13-ата минута Влот откри за Холандия, а в 35-ата Жероен Луму удвои. През втората час Нейтън Аке направи резултата класически преди Лука Захович да отбележи почетното попадение за Словения в 74-ата минута.

В другия мач от групата Полша победи Белгия с 1-0, като единственият гол реализира Мариуш Щепински в 55-ата минута възползвайки се от груба грешка в отбраната на „червените дяволи”.

В другата група Германия измъкна труден успех срещу Грузия с 1-0. Соченият за един от фаворитите за европейската титла бундестим срещна сериозна съпротива от страна на грузинците като едва в 59-ата минута лоша намеса на вратаря на „кръстоносците” Адамиа позволи на Макс Майер да се разпише.

Изненадата на деня дойде в двубоя между Франция и Исландия, който завърши 2-2. „Петлите” поведоха с 2-0 с голове на Шемлал в 7-ата и Маршал в 56-ата минута, но исландският тим стигна до равенството след попадения на Бригсон и Хермансон, съответно в 66-ата и 77-ата минута на срещата.

В понеделник ще се изиграят вторите мачове в двете групи, а ето и програмата за тях:
Група А:
18:30: Франция – Грузия; 19:30: Исландия – Германия
Група В:
18:00: Холандия – Белгия; 21:15: Словения – Полша

Влади Николов
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)