2. - Германия
  3. Щутгарт не прости на Фрайбург - 3:1

Щутгарт не прости на Фрайбург - 3:1

Немският елитен Щутгарт успя да запише първата си победа в Бундеслигата за новия сезон. Това стана във втория кръг от шампионата, когато "швабите" победиха гостите от Фрайбург с 4:1. Двубоят се игра на "Готлеб Даймлерщадион" пред около 42 000 зрители.

Домакините от Щутгарт започнаха активно двубоя, но така и не успяха да вкарат голове през първата част. Резултатът бе открит в 53-ата минута, а автор на гола стана новото попълнение на тима Павел Погребняк, който се възползва от пас на Артур Бока и от 2-3 метра успя да даде преднина на своя тим.

Натискът на Щутгарт продължи и логично "швабите" стигнаха и до втори гол, който бе дело на бразилеца Елсон в 65-ата минута. Гостите все пак намалиха в 70-ата минута чрез Мохамаду Идрису, който отбеляза красив гол с глава след асистенция на Ясен Абдесаки. Само шест минути по-късно Елсон вкара втория си гол в мача, за да направи резултата 3:1 в полза на домакините.

Гостите обаче не се предадоха и отбелязаха още един гол, който отново бе дело на Идрису, като този път топката във вратата на Йенс Леман влезе в 86-ата минута.

В 89-ата минута Шибер оформи крайното 4:2 за Щутгарт след асистенция на Стефано Целози и на практика това бе и последният гол в мача.

След два изиграни кръга, отборът на Щутгарт заема 7-ото място в класирането с актив от 3 точки, докато Фрайбург е на 17-ата позиция с 1 точка.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)