2. - Германия
  3. Щутгарт се възроди срещу непобедения Айнтрахт с 3:0

Щутгарт се възроди срещу непобедения Айнтрахт с 3:0

Младокът Юлиан Шибер отбеляза два гола за едва втората победа на Щутгарт от началото на сезона. „Шавбите” победиха летящия отбор на Айнтрахт с 3:0 и нанесоха първо поражение за франкфуртерите. За третото попадение се отчете Томас Хицелшпергер с бомбен удар от границата на наказателното поле.

Този сезон Щутгарт правеше най-слабия си стар от 31 години насам. След шест кръга играчите на Маркус Бабел стояха на 15-о място с пет точки, три загуби, две равенства и една победа. На другия полюс се намираха футболистите на Айнтрахт, които до този кръг бяха непобедени. Майсторите на ремитата обаче не срещнаха особен късмет срещу именития си съперник.

„Швабите” премазаха непретенциозния си опонент през първата част на срещата. В рамките на първите 45 минути гостите във Франкфурт водеха с 2:0 и може би пропуснаха още две 100-процентови положения пред вратата на Ока Николов.
Още в третата минута Тимо Гебхарт можеше да се разпише, но опропасти отличния пас на румънеца Чиприян Марица. В 16-ата минута Гебхарт получи нова отлична възможност. След многоходова акция между Марица и Юлиян Шибер полузащитникът се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му бе прекалено слаб и неточен да застраши вратата на Айнтрахт.

Неминуемото се случи минута по-късно. Стражът на домакините Николов опита да боксира флангово центриране, напускайки гол линията си. Изчистването обаче не бе достатъчно силно, а  Шибер се бе озовал на точното място и от осем метра прониза опразнената врата. Нападателят отбеляза втори гол. В 31-ата минута Щутгарт организира контраатака, топката бе изнесена с дълъг пас към половината на Айнтрахт, където централните бранители Марко Рус и Крис не успяха да се справят с Шибер. Нападателят прие на драго сърце подаръка и стреля от 12 метра високо в левия ъгъл на вратата – трети гол за него от началото на сезона.

Секунди по-късно Марко Рус остави съотборниците си с човек по-малко, след като повали откъсващия се Сами Кедира. С това бранителят предотврати почти сигурен гол, но цената, която заплати бе директен червен картон.

10 минути след подновяване на играта в 54-ата Томас Хицелшпергер направи преднината класическа. Гебхарт центрира от ъглов удар, а Кедира върна към Хицелшпергер. От 16 метра „Чукът” порази вратата със силен изстрел от 16 метра.

В оставащите минути домакините рядко се докосваха до топката. Едва в заключителните минути Щутгарт отвори известни пространства в отбраната си, но завърналият се в първия отбор Йенс Леман бе на ниво.
Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)