2. - Германия
  3. Щутгарт завърши годината с победа - 3:1 над 10 от Хофенхайм

Щутгарт завърши годината с победа - 3:1 над 10 от Хофенхайм

Отборът на Щутгарт постигна много важна победа с 3:1 над Хофенхайм. Това стана в двубой от 17-ия кръг на немската Бундеслига, който бе и последен за есенния полусезон.

Гостите започнаха по-активно мача, но въпреки това не успяха първи да отбележат гол. Всичко вървеше много добре за Хофе, докато в 32-ата минута австрийският национал Андреас Ибертсбергер игра с ръка в собственото си наказателно поле и съдията отсъди дузпа за домакините от Щутгарт, която бе реализирана хладнокръвно от румънското крило Киприян Марика.

В 44-ата минута след перфектно изпълнен пряк-свободен удар Майкосуел бе точен за 1:1. Минута по-късно гостите имаха шанс и да поведат, след като центриране от дясно се насочи опасно към вратата, но Свен Улрих се намеси добре.

Домакините от Щутгарт бяха по-добрият отбор през второто полувреме, като контрола им върху мача се усети чувствително в 52-ата минута, когато халфът на гостите Густаво получи втори жълт и съответно червен картон.

В 68-ата минута Щутгарт отново излезе напред в резултата, след като Погребняк свали една топка към Какау, който с техничен удар мушна кълбото в мрежата. В 80-ата минута Гебхарт изпусна най-чистото положение в мача, като останал очи в очи с Даниел Хаас, стреля право в него. Само две минути по-късно обаче Кедира изскочи зад защитата и този път не сгреши оформяйки крайното 3:1.

След тази победа Щутгарт събра актив от 16 точки, и излезе от зоната на изпадащите на 14-ата позиция. Хофенхайм пък е 7-ми с 25 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)