2. - Германия
  3. Волфсбург с нова издънка - 2:2 срещу Айнтрахт

Волфсбург с нова издънка - 2:2 срещу Айнтрахт

Немският шампион Волфсбург продължава с неубедителното си представяне в Бундеслигата. В последния кръг от полусезона, "вълците" не успяха да победят като гости Айнтрахт (Франкфурт) и двата тима завършиха при резултат 2:2.

Домакините от Франкфурт започнаха по-активно мача и откриха първи резултата в 26-ата минута, когато Майк Фринц засече с глава центриране на Бенжамин Колер и матира стража на гостите Диего Беналио.

Гостите от Волфсбург реагираха мигновено и Един Дзеко изравни в 37-ата минута, след като получи страхотен извеждащ пас от Кристиан Гентнер и с плътен удар от 7-8 метра не остави шансове на Ока Николов.

Натискът на Волфсбург продължи и се стигна до 69-ата минута, в която Жозуе съумя да изведе гостите напред в резултата с гол от няколко метра, като на практика неговото попадение спомогна за пълния обрат в мача - 2:1 за "вълците".

По всичко си личеше, че Волфсбург ще стигне до крайния успех в мача, тъй като "вълците" натискаха здраво своя съперник. В 79-ата минута обаче Майер получи къс пас от Никос Либерпулос и със силен удар от границата на пеналта оформи крайното 2:2 в този мач.

Това бе петият пореден мач без победа за шампиона Волфсбург. След последния кръг за полусезона, 17-и, "вълците" завършиха на 7-о място в класирането с актив от 26 точки.

Айнтрахт завърши полусезона пък на 10-ото място с 23 точки.

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл (ВИДЕО)