2. - Германия
  3. Волфсбург сломи Бохум с 2:0

Волфсбург сломи Бохум с 2:0

Волфсбург успя да постигне ценна победа на Бохум с 2:0 в мач от 19-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Фолксваген Арен". Домакините имаха превес през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата. Тимът на Волфсбург започна да атакува от самото начало на срещата и логично резултатът бе открит. В 21-ата минута босненският нападател на тима Един Дзеко се възползва чудесно от пас на Мисимович и откри резултата в полза на своя отбор. "Вълците" продължиха да натискат своя съперник, но не успяха да реализират повечето си възможности, които имаха. Отново Един Дзеко бе точен за тима си в 85-ата минута. Той получи овладя пас на Шафер и от границата на пеналта с десния крак прати топката за втори път в мрежата на Фернандес, за да оформи крайното 2:0. След този мач Волфсбург заема 7-ото място в класирането с актив от 30 точки, докато Бохум е на 15-та позиция с 14 точки.

Волфсбург успя да постигне ценна победа на Бохум с 2:0 в мач от 19-ия кръг на немската Бундеслига, който се игра на стадион "Фолксваген Арен". Домакините имаха превес през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата.

Тимът на Волфсбург започна да атакува от самото начало на срещата и логично резултатът бе открит. В 21-ата минута босненският нападател на тима Един Дзеко се възползва чудесно от пас на Мисимович и откри резултата в полза на своя отбор.

"Вълците" продължиха да натискат своя съперник, но не успяха да реализират повечето си възможности, които имаха. Отново Един Дзеко бе точен за тима си в 85-ата минута. Той получи овладя пас на Шафер и от границата на пеналта с десния крак прати топката за втори път в мрежата на Фернандес, за да оформи крайното 2:0.

След този мач Волфсбург заема 7-ото място в класирането с актив от 30 точки, докато Бохум е на 15-та позиция с 14 точки.

Волфсбург : 1. Диего Беналио 42. Андреа Барзали 6. Ян Шимунек 7. Хосуе 19. Петер Пекарик 10. Звездан Мисимович 25. Кристиян Гентнер 20. Саша Райтер 8. Йошито Окубо 9. Един Дзеко;

Бохум:
1. Даниел Фернандес 25. Антар Яхия 4. Марсел Малтриц 15. Даниел Имхоф   6. Кристиян Фухс 2. Матиас Конча 10. Йоел Епале 5. Кристоф Дабровски 22. Мимун Азауоах 14. Диего Фернандо Климович 9. Станислав Сестак;

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)