Георги Гайдаржиев бе избран за спортист номер на Благоевград

Световният шампион по канадска борба за юноши до 65 кг.Георги Гайдаржиев бе избран за спортист на Благоевград за изминалата 2008 година. Той получи 117 точки от гласовете на спортните журналисти, съобщи радио „Фокус - Пирин”. На второ място в престижната анкета бе класирана Албена Малчева, която е европейска шампионка по таекуондо до 63 кг. на последното първенство в Хърватска и е състезателка на благоевградския клуб „Фолкън”. Националната състезателка получи 109 точки от гласувалите за нея журналисти. Третото място в класацията бе заето отново от състезател на таекуондо клуб „Фолкън” Николай Кехаьов- бронзов медалист от европейското първенство над 85 кг.

Приза най-добър треньор спечели Марио Богданов, който е и президент на благоевградския клуб по таекуондо „Фолкън”, и председател на родната ни федерация. Наградата за феърплей бе отредена на Киприян Берботов-европейски шампион по шах за момчета до 12 г. Наградата на спортните журналисти е за това, че като играч на Локомотив (Сф) третият братовчед на Димитър Бербатов защити реномето на бившия си клуб Виктори (Благоевград) и се съгласи да се състезава за него на държавното първенство за влизане в „А” група.

Наградите на номинираните спортисти ще бъдат връчени на специална церемония, която е насрочена за 20 декември от 19.30 часа в боулинг център „Корона”.

Клиентите на Fibank вече могат да използват и Xiaomi Pay

Поканиха Стоичков на Конгреса на ФИФА

В него ще участват Георги Иванов, Борислав Попов и Ивета Банкова-Стоянова

Шефът на световния биатлон впечатлен от възможната ни кандидатура за Младежка олимпиада

Оле Далин беше награден днес със специален плакет от министъра на младежта и спорта Георги Глушков

Риск от загуби за милиони в Спорт Тото заради некадърност на ръководството

Новоизградени пунктове са на многократно по-високи цени, а вече дефектирали и протекли. Изпълнителният директор за пореден път показва липса на опит и компетенции

Курсът е изцяло безплатен и ще се проведе на английски език във вторник и сряда

В Търговище: Министър Глушков откри финалния етап на Ученическите игри по баскетбол за девойки