2. - Испания
  3. 9 от 9 за Испания – 2:1 като гост на Армения

9 от 9 за Испания – 2:1 като гост на Армения

Европейският шампион Испания продължава безупречния си поход в квалификационна група 5, след като преди малко надигра тима на Армения. Това е девета победа на иберийците през тази квалификационна кампания за Мондиал 2010, а двубоят се игра на стадион „Републикан” в Ереван.

Гостите наложиха традиционния си стил с много къси подавания още от самото начало и овладяха инициативата. В 33-ата минута халфът на Арсенал и юноша на Барселона Сеск Фабрегас изведе европейските шампиони напред в резултата. Домакините все пак успяха да изненадат Испания в 58-ата минута, когато Арзуманян изравни, а крайното 2:1 оформи Мата в 65-ата минута от дузпа.

След тази победа Испания е на върха в група 5 с пълен актив от 27 точки, докато Армения е последна с 4.