2. - Испания
  3. Гол в последните секунди изхвърли Галатасарай от Лига Европа

Гол в последните секунди изхвърли Галатасарай от Лига Европа

Диего Форлан направи 2:1 в последните секуднди на срещата и прати Атлетико на 1/8-финал

Победа в последните секунди на срещата класира Атлетико (Мадрид) за следващата фаза на Лига Европа. Отборът от Мадрид победи Галатасарай с 2:1 като гост в среща реванш от елиминационната фаза на Лига Европа. Първата част протече доста скучно, след като и двата отбора се надлъгваха в центъра на терена и на полувремето се оттеглиха при 0:0.Във втората част играчите на Кике Санчес Флорес успяха да открият резултата в 62-та минута чрез Шимао, 4 минути по-късно, обаче Кейта вкара за 1:1. Крайното 1:2 бе оформено от Форлан в последните секунди на срещата.

Срещата започна с тактическо надлъгване в центъра на терена, като поради тази причина и положеният пред двете врати доста се забавиха. Едва в 15-та минута Елано успя да отправи първия изстрел в срещата, но вратарят на гостите внимаваше и успя да спаси изстрела.

Първият опасност в актива на Атлетико бе записана от Рейес, който с удар от въздуха затрудни доста Лео Франко, но вратата на „Галата” остана суха.

В 35-та минута Туран се озова очи в очи с Асеньо, но изстрела от точката на дузпата мина над напречната греда. С това и първата част приключи.

Втората част започна по-добре за Галатасарай, след като при добро центриране, Шарп игра добре с глава, но вратарят на Атлетико успя да избие топката.

В 53-та минута Рейес нахлу добре в наказателното поле, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда.

Шимао откри резултата в 63-та минута на срещата в полза на Атлетико. Хуардо прехвърли защитата на „Галата” след изпълнение на тъч и изведе Шимао на страхотна позиция в наказателното поле, който със страхотен изстрел направи резултата 1:0 в полза на мадридчани.

Отговорът на Галатасарай не закъсня и 4 минути по-късно резултатът отново бе равен. Кейта получи много добро центриране от ляво и с глава върна равенството в срещата в 66-та минута.

В 78-та минута Гарсия се озова на много добра позиция и стрела от границата на наказателното поле, но изстрелът му бе отразен в от Лео Франко.

82-та минута на срещата се оказа ключов в срещата, след като играчите на Галатасарай останаха с човек по-малко. Еркин си изкара два жълти картона за 2 минути и така Атлетико имаха много добра възможност да вкарат победно попадение.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Форлан отбеляза победния за Атлетико гол. Форлан се освободи добре в наказателното поле и със страхотен изстрел прати топката в сглобката на вратата и направи Лео Франко безпомощен.

Секунди по-късно бе свирен и последният съдийски сигнал. Тази победа осигури класиране в осминафиналите за Атлетико (Мадрид).