2. - Испания
  3. Лисандро Лопеш измъкна Порто от ада на "Висенте Калдерон"

Лисандро Лопеш измъкна Порто от ада на "Висенте Калдерон"

Атлетико (Мадрид) и Порто направиха 2:2 в първия мач между двата тима от 1/8 финалите на Шампионската лига. Домакините направиха страхотно първо полувреме, но през втората част бяха тотално надиграни. Гостите от Порто можеха да вземат и победата в този мач. Следващата среща в Порто ще бъде решаваща за двата тима, а Атлетико трябва да вземат чиста победа, ако искат да елиминират португалците.

Атлетико (Мадрид) и Порто направиха 2:2 в първия мач между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига. Домакините направиха страхотно първо полувреме, но през втората част бяха тотално надиграни и гостите имаха не малък шанс да вземат и победата в този мач. Следващата среща в Порто ще бъде решаваща за двата тима, а Атлетико трябва да вземе победа, ако иска да елиминира португалците.

Домакините започнаха по-силно двубоя и логично откриха първи резултата. "Дюшекчиите" направиха страхотна постепенна атака, с която успяха да открият резултата още в 3-ата минута. Серхио Агуеро овладя пас от Раул Гарсия и с дълго подаване успя да намери намиращия се в наказателното поле Макси Родригес, който с техничен удар прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Елтон. Самият Агуеро изпробва силен удар само три минути след гола, но Елтън се намеси блестящо в ситуацията.

Натискът на Атлетико продължи и Симао също изпробва силен удар само минута след този на Агуеро, но и той не успя да удвои резултата. Другото по-сериозно положение в полза на домакините се откри пред Диего Форлан в 15-ата минута, който със силен отляво до аутлинията бе близо до попадението.

"Драконите" успяха все пак да изравнят в 22-ата минута, когато деветката Лисандро Лопеш отправи силен шут от границата на пеналта и върна своя тим в играта. Отново Лопеш можеше да донесе пълния обрат, но ударът му в 25-ата минута бе неточен. Само пет минути по-късно отличен шанс за гол се откри и пред Хълк, който получи перфектен далечен пас от Раул Майрелеш, но не успя да вкара. В 43-ата минута отличният до момента Майрелеш можеше да изведе гостите напред в резултата, но ударът му от границата на пеналта бе избит от Лео Франко. Домакините все пак успяха да излязат отново напред в резултата, след като в 45-ата минута Диего Форлан със силен удар от 20-ина метра матира вратаря на португалците Елтън и по този начин даде преднина на своя отбор преди почивката.

Гостите направиха едно много добро второ полувреме, като можеха да стигнат дори и до успеха. В 47-ата минута Лисандро Лопеш имаше идеален шанс да изравни резултата, но ударът му бе неточен. В 55-ата минута отново той бе в центъра на събитията. Аржентинецът засече центриране на Кристиан Родригес отдясно, но пак не успя да отбележи гол. Чак на третия път Лисандро успя да се реваншира на съотборниците си и в 72-ата минута засече центриране отдясно на Сисоко и изравни резултата. До края на срещата двата тима не успяха да си отбележат попадения. Реваншът е след две седмици на "Ещадио Драгао" в Порто.

Атлетико - Порто 2:2
1:0 Родригес 3'