2. - Испания
  3. Реал аут от Купата на Краля, след като показа безсилието си - само 1:0 срещу Алкоркон

Момчетата на Мануел Пелегрини отпаднаха срамно на 1/16 финалите на Купата на Краля.

Испанският колос Реал (Мадрид) тотално се издъни у дома срещу третодивизионния слабак Алкоркон. Момчетата на Мануел Пелегрини отпаднаха срамно на 1/16 финалите на Купата на Краля, след като победиха третодивизионния тим с минималното 1:0.

Както е известно, те загубиха първата среща като гост с 0:4 и изненадаха целия свят със срамната си загуба. Наставникът на "белия балет" Мануел Пелегрини заложи в този мач на почти всичките си звезди, като на терена личеха имената на Кака, Пепе, Ласана Диара, Албиол и Арбелоа, които по-принцип са неизменни титуляри в тима. Реал стартира с четирима нападатели, но и това не помогна за изразителна победа.

Домакините от Мадрид започнаха по-добре мача и можеха да открият резултата още в 4-aта минута, но Раул изпусна прекрасно положение. Само две минути по-късно Кака също имаше възможност да открие резултата, но стражът на гостите улови топката.

До края на полувремето Игуаин, Раул, Гаго и Кака имаха възможности да открият резултата, но всичките изпуснаха положенията си.  Второто полувреме също започна добре за Реал. В 53-ата минута домакините имаха отличен шанс да вкарат, но Рафаел Ван Дер Ваарт удари гредата.

Реал здраво натискаше своя съперник, който се бе окопал в собствената си половина. Головете обаче така и не идваха. Последователни пропуски през втората част направиха Игуаин, Кака и Ван Нистелрой. Гредата също спаси два пъти гостите от малкото мадридско предградие.

Все пак обаче кралският клуб откри резултата в 81-ата минута, когато Кака се опита да бие от границата на наказателното поле, защитник му изби топката, която стигна до дъгата и оттам Рафаел Ван дер Ваарт с удар по земята я прати в долния ляв ъгъл на вратата.

След този мач, Реал отпада от турнира с общ резултат 1:4.

Реал Мадрид - Алкоркон 1:0
1:0 - Ван дер Ваарт (82)

Съставът на Реал: Дудек; Ласана Диара (69 - Марсело), Пепе, Албиол, Арбелоа; Маамаду Диара, Гаго; Кака; Игуаин, Раул, Ван Нистелрой;

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)