2. - Испания
  3. Реал надделя над Атлетико с 3:2 в мадридското дерби

Реал надделя над Атлетико с 3:2 в мадридското дерби

Испанският колос Реал (Мадрид) постигна важна победа с 3:2 над градския съперник Атлетико в мадридското дерби от 12-ия кръг на "Ла Лига", което се игра на стадион "Висенте Калдерон" в Мадрид.

Испанският колос Реал (Мадрид) постигна важна победа с 3:2 над градския съперник Атлетико в мадридското дерби от 12-ия кръг на "Ла Лига", което се игра на стадион "Висенте Калдерон" в Мадрид.

"Белия балет" показа много стойностна игра и можеше да се поздрави с още по-убедителен резултат, ако не беше стража на домакините Асенхо, който спаси множество опасни ситуации.

Кака отново направи много силен мач за Реал и се разписа. Марсело и Игуаин са другите голмайстори от тима на "белия балет". За Атлетико пък головете вкараха Диего Форлан и Кун Агуеро.

Двубоят започна много силно за символичните гости от Мадрид, които се нуждеаеха единствено от победата. От друга страна същото бе положението и в Атлетико. На всички е ясно, че "дюшекчиите" определено не правят най-добрия си сезон и имат нужда от точки, за да се изкачат нагоре в таблицата.

Резултатът в този мач откри Кака, който в 5-ата минута бе намерен от Карим Бензема и със силен удар малко зад дъгата не остави шансове на стража на домакините Асенхо и изведе своя тим напред в резултата.

Натискът на "белите" продължи и в 14-ата минута Карим Бензема бе близо до гола, но ударът му бе избит.

Все пак обаче добрата игра на Реал се увенча с нов гол, който бе дело на Марсело в 25-ата минута.

В ситуацията, той бе намерен по много хитър начин от Карим Бензема в наказателното поле на Атлетико и с техничен удар успя да накаже за втори път клетите домакини.

В 28-ата минута Кака можеше да направи резултата класически, но за сметка на това изпусна изгодно положение за гол. Определено през първото полувреме имаше само един отбор на терена и това бе Реал. Именно такъв Реал искат да виждат феновете на отбора - зрелищен.

В 31-ата минута Атлетико получи шанс да намали резултата, но Диего Форлан пропусна от чиста позиция, след като засече пас на Шимао. Само минута по-късно "белия балет" направи поредната си маркова атака, като в ситуцията Бензема бе близо до гола, но в крайна сметка направи пропуск.

До края на полувремето Реал диктуваше темпото, но така и не успя да стигне до нов гол през първата част.

Пропуски за "белите" регистрираха през първата част Бензема, Алонсо и Рамос.

Отборът на Мануел Пелегрини започна добре втората част и в 47-ата минута Бензема бе близо до гола, но силният му удар от около 30-ина метра не намери очертанията на вратата на Атлетико.

Въпреки двата гола чист аванс, Реал продължи да атакува, докато резултатът от този мач не стана класически - 3:0. Попадението отбеляза младият аржентински нападател Гонзало Игуаин.

Той се разписа в 64-ата минута и на практика уби интригата в този нач. Само минута по-късно обаче, Реал остана с човек по-малко, след като Серхио Рамос фаулира откъсващия се сам срещу Касияс Серхио Агуеро и бе изгонен с директен червен картон от съдията Клос Гомес..

По всичко изглеждаше, че този мач ще бъде за "белия балет". Това стана факт, но "белите" трябваше да треперят доста за трите точки, тъй като получиха два гола за отрицателно време.

В 79-ата минута Уйфалуши намери Форлан в наказателното поле на домакините и уругваецът с техничен удар намали резултата - 1:3.

Нещата за Реал съвсем се объркаха, когато Атлетико вкара и втори гол в този мач. Той бе дело на Кун Агуеро в 79-ата минута. В ситуацията Лас Диара загуби топка в центъра и последва дълъг пас от Клебер към Кун Агуеро. Аржентинецът пребори бранител и с нисък шут наказа Касийяс

В крайна сметка обаче Реал успя да устиска до победата и след този мач е на 2-ото място в Ла Лига с актив от 25 точки, докато Атлетико е на 18-ото място в Ла Лига, с актив от едва 7 точки..

АТЛЕТИКО (МАДРИД): Асенхо, Ибанес (89 - Понгол), Лопес, Уйфалуши, Переа, Гарсия, Шимао, Клеберсон, Форлан, Рейес (56 - Макси), Хурадо (46 - Агуеро),

РЕАЛ (МАДРИД):
Касияс, Гарай, Марсело, Арбелоа, Пепе, Рамос, Л. Диара, Кака (84 - Ван Дер Ваарт), Алонсо, Бензема (69 - Гаго), и Игуаин (65 - Раул);

Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид;

Жълти картони: Ибанес, Гарсия, Шимао (Атлетико), Гарай, Арбелоа, Кака, Л; Диара;

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)