2. - Испания
  3. Реал победи БАТЕ и се класира за осминафиналите

Реал победи БАТЕ и се класира за осминафиналите

Отборът на Реал (Мадрид) постигна ценна победа като гост на БАТЕ Борисов с 1:0 в мач от група "Н" на Шампионската лига и по този начин се класира за осминафиналите на турнира.

Реал започна по-добре мача и спечели няколко фаула в близост до наказателното поле на БАТЕ. Така се стигна и до 7-та минута, когато падна и единственото попадение в срещата. Ройстон Дренте проби добре отляво и даде топката на капитана на "белия балет" Раул Гонсалес Бланко, който стреля с левия крак и не даде шансове на вратаря на домакините -1:0. В 12-та минута дойде и първият удар за домакините.Стасевич стреля опасно от границата на наказателното поле, но успя да уцели вратата. До края на полувремето нямаше по-сериозни опасности пред двете врати.

Първото положение през втората част дойде едва в 60-та минута на срещата и то се откри пред футболистите на БАТЕ. Близнюк стреля добре с левия крак, но топката не попадна във вратата, пазена от Икер Касияс. Минута по-късно Савиола имаше шанс да покачи на 2:0 след асистенция на Снайдер, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. Треньорът на домакините Виктор Гончаренко направи две смени и неговият отбор заигра далеч по-офанзивно, но не успяха да стигнат до изравнителен гол и само невниманието на Гаго и Савиола попречи на Реал да си тръгне с по-изразителна победа.

С този успех Реал събра 9 точки и се класира за следващата фаза на турнира. В първия мач от група "Н" по-рано днес Зенит и Ювентус завършиха наравно 0:0, като по този начин италианците също си осигуриха местата на осминафиналите.