3. Съдийски гаф помрачи успеха на Барса (видео)

Съдийски гаф помрачи успеха на Барса (видео)

Фернандо Тейшейра Витиенес забрави да изгони Серхио Бускетс след два жълти картона

Само в рамките на три дни халфът на Барселона Серхио Бускетс на два пъти фокусира цялата футболна общественост около себе си.

В сряда повечето световни медии изразиха мнение, че дефанзивният халф е симулирал в мача с Интер от Шампионската лига при ситуацията, довела до червен картон на играча на италианците Тиаго Мота.

Вчера Бускетс отново стана най-обсъжданият футболист в Испания, а и в голяма част от Европа. Талантливият халф получи два жълти картона при успеха над Виляреал с 4:1, но не бе отстранен от игра.

В 62-ата минута на мача играчът на „блаугранас” получи жълт картон заради игра с ръка, а в 79-ата след спречкване с Хосеба Йоренте преди едно статично положение, съдията Фернандо Тейшейра Витиенес показа втори жълт картон в лицето на испанеца.

Според официалния доклад, картонът е за Йоренте, който се опитал да избута Бускетс по-бързо от терена, за да бъде заменен. Видео повторенията обаче ясно показват, че Тейшейра показва картона именно на каталунеца.

Моментално след втория жълт картон на Бускетс, треньорът на Барса Пеп Гуардиола го замени с Яя Туре.

Със спечелените три точки Барселона увеличи аванса си пред Реал (Мадрид) на върха в Примера. „Каталунците” имат 90 точки, а Реал са с 86 и мач по-малко.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)