2. - Испания
  3. Севиля попари Валенсия с гол в края и се класира на полуфинал за Купата на краля

Отборът на Севиля достигна до пълен обрат срещу Валенсия за 2:1 и се класира на полуфинал в турнира за Купата на Краля. Първата среща завърши при резултат 3:2 в полза на Валенсия. Така при общ резултат 4:4, но с гол повече на чужд терен Севиля се класира за полуфиналите, където ще срещне тима на Атлетик (Билбао). Гол 3 минути преди края донесе така ценния успех на домакините.

Валенсия взе ранен аванс в срещата, когато още в 8-та минута централният бранител Карлос Марчена засече с глава центриране на Хоакин и прати топката зад вратаря Палоп. Севиля реагира светкавично и започна да реди атака след атака. При една от тях в 36-та минута Фреди Кануте възстанови равенството с удар с глава. Така при 1:1 на почивката Валенсия се виждаше като полуфиналист.

Може би именно с тази мисъл гостите започнаха второто полувреме и през по-голямата част от него предимно се защитаваха. Севиля пък хвърли всички сили в търсене на победния гол и в крайна сметка стигна до него. Само 3 минути преди края на срещата френският брантел Себастиен Скилачи се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо нанесе своя удар, пращайки Севиля на полуфинал.

0:1 Марчена 8'
1:0 Кануте 38'
2:1 Скилачи 90'

Севиля: Палоп, Москера, Скилачи, Ескюде, Наваро, Навас, Душер (Ренато), Ромарик, Адриано (Капел), Кануте, Фабиано (Драгутинович)

Валенсия:  Сезар, Мигел, Марчена, Мадуро, Морети, Мата, Хоакин, Албелда, Бараха (Фернандес), Висенте, Мата, Силва (Еду)