2. - Испания
  3. Специалния обвини Кедира в липса на интелект

Специалния обвини Кедира в липса на интелект

Жозе Моуриньо остана бесен от глупаво изкарания червен картон на полузащитника

Старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо се разгневи на полузащитника Сами Кедира, след като германският национал беше изгонен с червен картон при поражението на тима с 0:1 от Леванте.

Кедира, който играеше своя първи мач след контузия, получи втори жълт картон малко преди почивката между полувремената. Интервенцията му предизвика меле, след като той подсече капитана на домакините Серхио Байестерос и двата отбора тръгнаха да се разправят. Моуриньо заяви, че Кедира е демонстрирал липса на интелект, а също така и е попречил на отбора на Реал да продължи в същия победен дух след началните две победи в първенството.

"По моето мнение вината на нашия играч е, че се остави да бъде провокиран. Наистина, това е част от причините за поражението. Но аз мисля, че съдията също трябва да подели вината с играчите при такава ситуация", заяви португалецът.

Преди мача Моуриньо каза, че целта пред отбора е да се спаси от изпадане, а сега допълни, че за мача с Валенсия ще пусне на видео подобни ситуации, за да говори на футболистите как трябва да се пазят от червени картони.

"Аз искам играчите да се пазят от такива ситуации, независимо дали съдията ще го позволи или не, завърши Моуриньо.