2. - Испания
  3. Валенсия с изненадваща загуба на "Местая" (ВИДЕО)

Валенсия с изненадваща загуба на "Местая" (ВИДЕО)

"Прилепите" загубиха от Хетафе с 1:3

Валенсия загуби изненадващо с 1:3 домакинството си на Хетафе в XXXI кръг на Примера. Резултатът бе открит още в 6-та минута от домакините с гол на 24-годишния чилиец Едуардо Варгас.  Съставът на Хетафе се върна в мача с попадение на Анхел Лафита в 25-та минута. Само две минути по-късно гостите поведоха в резултата, след като точен бе румънският нападател на тима Киприан Марика.

През второто полувреме „прилепите” подложиха на сериозен натиск отбраната на Хетафе, като само късметът и невероятните намеси на вратаря на гостите Жорди Кордина спряха домакините да отбележат изравнително попадение. Постепенно натискът и атаките на Валенсия намаляха. В 88-та минута Педро Леон от състава на гостите бе изведен на стрелкова позиция и 27-годишният испанец бе безпогрешен, оформяйки крайното 3:1 за Хетафе. Попадението изнерви домакините и се стигна до пререкания между футболисти, които доведоха до втори жълт картон за капитана на „прилепите” Жереми Матийо и състава на Валенсия доигра мача с 10 човека. Червен картон получи също така и треньорът на Хетафе Космин Контра.

С тази победа отборът на Хетафе се изкачи на 16-та позиция с 31 точки, което е глътка въздух за борещия се за оцеляване тим. Тимът на Валенсия заема 9-та позиция във временното класиране в Примера с 40 точки.