2. - Испания
  3. Валядолид изненада Валенсия на „Местая” с човек по-малко – 2:1

Валядолид изненада Валенсия на „Местая” с човек по-малко – 2:1

Тимът на Валядолид шокира Валенсия , след като успя да постигне победа с 2:1. Мачът се игра на стадион „Местая” и бе от 25-ия кръг на Примера Дивисион. Гостите поведоха с 2:0, като в 82-та минута останаха с човек по-малко, но въпреки това успяха да удържат резултата и стигнаха до победата.

до победата.

Срещата започна много динамично, като още в 6-та минута гостите излязоха напред в резултата след гол на Йонатан, който засече топката с глава след центриране на Виктор от ляво– 1:0. В 11-та минута голмайсторът за Валядолид имаше възможност да удвои преднината на своите, но вратарят на Валенсия Сезар се намеси авторитетно. В 16-та минута домакините имаха възможност да изравнят, но ударът на Мориентес премина над вратата. Последният имаше още една възможност да отбележи, но отново не успя да намери очертанията на вратата. В 31-та изненадващо гостите удвоиха резултата, след като Албиол си отбеляза 3-ти автогол в последните 3 седмици – 2:0. До края на полувремето двата отбора не успяха да създадат нещо по-интересно и почивката дойде при резултат 2:0 за гостите.

Второто полувреме започна със силен домакински натиск, като още в 46-та минута Силва имаше възможност да намали резултата, но защитникът на домакините Прието му попречи да го направи. В 64-та и 65-та „прилепите” имаха две възможности за гол, но Мориентес и Хоакин пропуснаха да отбележат. Натискът на Валенсия даде резултат в 73-та минута, когато след изпълнение на корнер Марчена намали резултата – 1:2. В 82-та минута Лопес от гостите бе изгонен за нарушение срещу Мориентес. До края на мача играчите на Валядолид се опитваха да накъсват играта в опита си да запазят резултата. В крайна сметка те се поздравиха с победата и добавиха в актива си нови три точки.

С тази победа гостите от Валядолид се изкачиха на 9-о място в подреждането, като вече имат 33 точки, докато домакините от Валенсия остана на 5-а позиция с 39.

Валенсия – Валядолид 1:2
0:1 Йонатан 6’
0:2 Албиол (автогол) 31’
1:2 Марчена 73’