2. - Италия
  3. Анчелоти иска победа срещу Лацио

Анчелоти иска победа срещу Лацио

Старши треньорът на Милан Карло Анчелоти иска на всяка цена победата срещу Лацио в предстоящия мач от турнира за Купата на Италия в четвъртък, която малко или много да отсрами тима след загубата с 1:3 при гостуването на Палермо.

По-рано през сезона Милан победи Лацио с категоричното 4:1 за първенство и сега „Карлето” иска отново победата срещу „орлите” и за Купата.

„Това е добър шанс за нас да се върнем на победния път и да преосмислим сезона си. Лацио ще подходи към този мач по същия начин, по който и ние. Евентуална победа в този мач ще ни помогне да забравим кошмара от мача с Палермо”, заяви Анчелоти пред „Скай Спорт Италия”.

Специалистът също така коментира наближаващия януарски трансферен прозорец, както и спечелването на „Златната топка” от Кристиано Роналдо.

„Изключвам всякакви трансфери през януари. Никой няма да напуска и само Бекъм ще се присъедини към нас. Колкото до Кристиано Роналдо и „Златната топка”, той е най-добрият футболист в момента и заслужено спечели отличието. Кака я спечели през миналата година и мисля, че Ибрахимович също заслужава тази награда за в бъдеще”, завърши Анчелоти.