2. - Италия
  3. Болоня остава в Серия „А” след 3:1 над Катания, Реджина и Сиена извъртяха 1:1

Болоня остава в Серия „А” след 3:1 над Катания, Реджина и Сиена извъртяха 1:1

Отборът на Болоня постигна изключително ценна победа с 3:1 при домакинството си на Катания от 38-ия, последен кръг на Серия „А”. С тази победа Болоня успя да се спаси от изпадане и ще се подвизава в елита на италианския футбол и през следващия сезон.

Мингацини изведе домакините напред в резултата още в 5-ата минута. В 26-ата Терци направи 2:0 и спасението вече бе на лице. През втората част обаче Катания върна едно попадение чрез японеца Моримото и намали резултата. Точка на спора сложи Марко Ди Вайо в 68-ата минута, оформяйки крайното 3:1.

Така с тази победа Болоня събра 37 точки в актива си, 3 пред Торино, който се оказа последният изпадащ, след Лече и Реджина. Катания пък остава 15-и с актив от 43 точки.

В друг мач от последния кръг отборите на Реджина и Сиена направиха 1:1 в среща, която не бе от значение за нито един от двата отбора. Стуани изведе Реджина напред с гол от дузпа в 44-ата минута, а Масимо Макароне оформи крайното 1:1 в 75-ата.

Така Реджина, който изпадна още в миналия кръг остава на предпоследното 19-о място. Сиена пък ще завърши сезона на 14-а позиция и ще се подвизава по терените на Серия „А” и догодина.