2. - Италия
  3. Дженоа размаза изпадналия Лече в мач от последния кръг в Серия "А"

Дженоа размаза изпадналия Лече в мач от последния кръг в Серия "А"

Дженоа победи с 4:1 изпадналия Лече в мач от последния кръг на италианската Серия А. Срещата се игра на стадион “Луиджи Ферари” и напълно заслужено домакините грабнаха трите точки, след като показаха много по-добра игра от своя съперник.

Дженоа победи с 4:1 изпадналия Лече в мач от последния кръг на италианската Серия А. Срещата се игра на  стадион “Луиджи Ферари” и напълно заслужено домакините грабнаха трите точки, след като показаха много по-добра игра от своя съперник.

Мачът започна равностойно, но постепенно събитията на терена се пренесоха в половината на гостите. Дойде и 22-ата минута, когато падна първият гол. Бошко Янкович получи хубав пас от Сократис Папастатополус и с чудесен изстрел откри резултата за своя тим. След полученото попадение футболистите на Лече тръгнаха в атака и след няколко пропуска заслужено изравниха. Голът бе дело на Симоне Тирибочи, който получи пас от Джузепе Вивес, стреля и изпрати топката зад Скарпи. При резултат 1:1 дойде и почивката.

През втората част Дженоа бе по-активния тим и в 52-ата минута Доменико Крискито изведе домакините напред. Четири минути по-късно Диего Милито направи резултата 3:1, след пас на Джузепе Скули. Четвъртото попадение бе дело отново на Милито, който след хубав изстрел накара Антонио Росати да извади за четвърти път топката от мрежата си. До края на двубоя и двата отбора създадоха няколко опасни положения, но до шести гол в мача не се стигна.

Така Дженоа завършва първенството на 5-ото място с актив от 68 точки и ще играе в Лига Европа през следващия сезон, а Лече изпада в Серия Б, след като завърши на последната 20-та позиция с 30 точки.