2. - Италия
  3. Фиорентина се измъчи срещу Торино, но би с 1:0

Фиорентина се измъчи срещу Торино, но би с 1:0

Отборът на Фиорентина постигна много измъчена победа с 1:0 над Торино в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция. Домакините бяха по-добрият отбор и напълно заслужено победиха, но успехът дойде доста трудно.

През първото полувреме отборът от Флоренция имаше няколко добри шанса да открие резултата. но така и не успя. Семиоли, Паскуал, Йоветич Монтоливо и Джилардино пропуснаха от добри позиции и лишиха тима си от ранен гол. Единственото попадение падна в 57-ата минута на мача, а негов автор бе чилийският национал Жуан Варгас, който бе изведен на чиста позиция и преодоля вратаря на гостите Матео Серени. Последният получи и червен картон в 90-ата минута.

След този мач, Фиорентина продължава да е на 4-ото място в класирането с актив от 61 точки след 34 изиграни кръга. Веднага след това се нарежа отборът на Дженоа, който има 57 точки преди дербито със Сампдория.