2. - Италия
  3. Катания срази Наполи с 3:1

Катания срази Наполи с 3:1

Отборът на Катания успя да победи с 3:1 Наполи в среща от предпоследния кръг на Серия „А”. Двата отбора влязоха в директен спор за 14-ото място, а след днешния мач се изравниха по точки – 43. Двубоят игран на стадион „Анджело Масиминьо” бе много динамичен, а опасните положения се редяха пред двете врати.

Срещата започна с натиск на домакините, а удар на Маскара от пряк свободен удар мина встрани от вратата на неаполитанския тим. „Небесно сините” отвърнаха с опасен изстрел на Джанлука Грава, който мина на сантиметри над вратата на домакините. Катания продължи да натиска, а в 24-ата минута Мариано Изо стреля с десния крак от границата на полето, а ударът му мина покрай левия страничен стълб. Четири минути по-късно тимът на Наполи откри резултата, след като Боглячино засече центриране на Салайета и отблизо разстреля вратаря на Катания Косицки. Гостите можеха да нанесат и вторият си удар в мача, но ударът на Даниеле Манини мина покрай вратата на домакините.

Те успяха да изравнят резултата в 42-ата минута, когато Моримото засече с глава центриране на Капуано и от границата на малкия пеналт разстреля Наваро. До края на полувремето Датоло на два пъти можеше да изведе Наполи отново напред в резултата, но ударите му бяха спасени от стража на Катания.

Второто полувреме започна с лек натиск на домакините, а удар на Изо от над 35 метра мина встрани от вратата на „небесно сините”. В 67-ата минута Лавеци проби по крилото и центрира в наказателното поле към Датоло, който стреля с левия крак, а ударът му мина над вратата. Четири минути по-късно Салайета стреля с глава покрай вратата на Катания.

Развръзката в мача дойде в заключителните минути на двубоя. Първо удар на Мартинез с десния крак профуча покрай вратата, а в 88-ата минута той бе фаулира в наказателното поле на Наполи. Зад топката застана Джузепе Маскара, който с хладнокръвен изстрел в левия ъгъл направи резултата 2:1. Веднага след гола Даниеле Манини от състава на гостите получи червен картон и остави своите съотборници с човек по-малко. В даденото продължение на мача Карбони центрира към Фалкониери, който с левия крак прониза за трети път вратата на Наполи.

След тази победа Катания се изкачи на 15-ото място в класирането с актив от 43 точки, колкото има и 14-ият Наполи.