2. - Италия
  3. Катания срази Сампдория с 2:0

Катания срази Сампдория с 2:0

Отборът на Катания постигна много важна победа с 2:0 над Сампдория в среща от 32-ия кръг в Серия „А”. Срещата играна на стадион „Анжело Масимино” бе много динамична, а домакините стигнаха до победата след попадения на Маскара и Мартинез. Сампдория имаше няколко много добри възможности да отбележи гол в началото и края на мача, но липсата на концентрация в завършващата фаза попречи на „моряците” да стигнат поне до почетно попадение.

Двубоят започна с опасен изстрел на Моримото с десния крак, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата. В ответната атака след изпълнение на корнер от Паломбо, Стефано Лучини стреля с глава, но топката мина над вратата на Катания. В 13-ата минута Касано центрира в малкия пеналт, но изстрелът с глава на Пацини мина покрай левия страничен стълб. Девет минути по-късно отново Пацини стреля опасно, но вратарят Бизари се намеси авторитетно. В 38-ата минута Лучини бе спънат в наказателното поле на тима от Генуа и реферът Велото посочи бялата точка. Зад топката застана Джузепе Маскара, който с прецизен изстрел в долния ляв ъгъл откри резултата.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините, а в 48-ата минута Хорхе Мартинез от много близко разстояние матира за втори път в мача Кастелаци. В 66-ата минута Станкевичиус от гостите стреля опасно с десния крак, но Бизари внимаваше и изби. В последните минути на мача нови два опасни изстрела на Станкевичиус затрудниха стража на Кататания, а удар на Касано с десния крак бе избит с мъка в корнер. В 82-ата минута Кампаняро центрира от фаул, а ударът на Циглер с глава бе избит акробатично от Бизари.

След тази победа Катания задмина Сампдория в класирането и вече заема 12-ото място с актив от 40 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика тимът от Генуа заема 13-ата позиция.