2. - Италия
  3. Лацио записа лесна победа като домакин на Болоня – 2:0

Лацио записа лесна победа като домакин на Болоня – 2:0

Отборът на Лацио успя да победи тима на Болоня с 2:0 на своя „Стадио Олимпико” в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. С този успех „орлите” се изкачиха на 7-о място в класирането с 38 точки, докато гостите от Болоня се смъкнаха на 17-а позиция с 23 спечелени точки.

Мачът започна равностойно, като двата тима се опитваха с многоходови атаки да преодолеят отбраната на противника. Постепенно обаче отборът на Лацио успя да вземе инициативата и започна да владее топката по-често. Проблемът за „орлите” бе, че те не създаваха чисти голови положения пред вратата на Болоня. Така дойде 35-та минута на мача, когато домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в изгодна позиция за отбелязване на гол. Зад топката застана звездата на тима Сарате, който изпълни фаула перфектно, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата пазена от Антониоли за 1:0. До края на полувремето играчите на Лацио продължиха да атакуват, но така и не успяваха да създадат голови положения и така, при този резултат дойде почивката.

През второто полувреме състезателите на „орлите” се появиха на терена с намерението да вкарат втори гол, с който да решат срещата. Те отново диктуваха събитията на терена, но както и през първата част не успяваха да създадат изгодни положения за отбелязване на попадение. Гостите се опитваха да преодолеят отбраната на Лацио основно чрез дълги подавания, но опитите им така и не се увенчаваха с успех. В 81-та минута след страхотна комбинация между Роки и Сарате, последният успя да отбележи втория си гол в срещата и така покачи резултата на 2:0. До края на срещата „орлите” продължиха да атакуват, но удари на Роки преминаха покрай вратата на Болоня. Мачът завърши при този резултат за радост на всички фенове на Лацио.

Лацио – Болоня 1:0
1:0 Сарате 35’
2:0 Сарате 81’

Стартови състави
:

Лацио: Муслера; Коларов, Сивиля, Крибари, Де Силвестри; Броки (Манфредини- 80’), Матусалем (Дабо- 74’), Фоджа, Ледесма; Сарате, Пандев (Роки- 49’)

Болоня: Антониоли; Бритос, Терци, Белери, Лана; Волпи, Валиани (Марацина- 47’), Мингацини, Родригес (Мутарели- 47’), Мудингай (Коельо- 81'); Ди Вайо

Жълти картони: Крибари, Фоджа (Лацио); Терци, Мингацини, Белери (Болоня)

Стадион: „Олимпико”

Рефер: Ч. Русо

Наполи отново лидер в Серия А

Кварацхелия измъкна тима на Конте срещу Емполи

Юве отряза Погба, халфът приключил с тима

Световният шампион се завръща в игра

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0